Ev, Konut Satışı Yapmanın En Kolay Yolları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konut kredisinde faiz oranlarının düşmesi alıcıları olduğu kadar evini satman isteyenleri de ilgilendiriyor. Peki bu dönemde ev satmak isteyenler nasıl bir yol izlemeli neler yapmalı.

EMLAK HABERLERİ 19.10.2019 - 13:43 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Konut kredisinde faiz oranlarının düşmesi alıcıları olduğu kadar evini satman isteyenleri de ilgilendiriyor. Peki bu dönemde ev satmak isteyenler nasıl bir yol izlemeli neler yapmalı.

Konut satışı istatistiklerine bakıldığında son dönemlerde satış oranları artış gösterdi. Özellikle bankaların konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1'in altına düşürmesi ve anlaşmalı projelerde konut kredisinin yüzde 0.79 olarak uygulanması satış ivmesini yukarı yönlü hareketlendirdi.Konut alım satımında ev alımı yapacak olan vatandaşların yapmış oldukları araştırmalar ne kadar fazla ise konut satışı yapacak olanlar da evini en kolay şekilde satmanın hesabını yapıyorlar. Peki konut satışında dikkat edilmesi gerekenler neler? En kolay konut satışı nasıl yapılır? Konut satışına ilişkin bu iki soru ve bunun yanında bilinmesi gereken tüm ayrıntıları Emlak365.com olarak haberimizde derledik. EV, KONUT SATIŞINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLEREv alım satımlarında aktif olan kitle belli bir yaş aralığı arasında bulunuyor. Özellikle kredi çekip ev alan vatandaşlar genellikle iş hayatına atılmış yeni mezunlar, askerden dönen çalışanlar, yeni evlenenler veya evlilik süreci sonrası borcunu ödemiş vatandaşlar ev alımlarında oldukça aktifler.Bu kitlenin yaş grubuna bakıldığında ev alımında en aktif kitlenin 40 yaş altı görülüyor. Bu yaş aralığında bulunan vatandaşlar ise teknoloji ile içiçeler. Bu kapsamda ev alım satımlarında başta internet olmak üzere teknolojinden faylanmak gerekiyor.Ev satışı yapacak olan vatandaşlar kendi evlerinin değerlerini belirledikten sonra internet siteleri üzerinden veya sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunabilirler. Çoğu vatandaş ev almak için direkt olarak emlakçıya gitmiyor. İnternet üzerinden araştırma yapan vatandaşlar daha sonra karar veriyorlar. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@