Ev Sahibi Evini Boşaltmayan Kiracısını Silahla Rehin Aldı!

Ev sahipleri ile kiracılar arasında yaşanan anlaşmazlıklar her geçen gün daha da artmaya başlarken özellikle de tahliye konularında dava sayılarında rekor artış yaşandı.

Ev Sahibi Evini Boşaltmayan Kiracısını Silahla Rehin Aldı!

Yükselen kiralık ev fiyatları nedeniyle ev sahipleri ile kiracılar arasında yaşanan gerilim her geçen gün artıyor. Kiracılar bir daha boş ev bulamayacakları endişesi ile evlerinden çıkmak istemezken, ev sahipleri ise daha yüksek rakamlarla evlerini kiraya verme beklentisi ile kiracılarını çıkarmanın yollarını arıyor.

Hükümet tarafından alınan yeni kararlar kapsamında resmi kira artışı 1 Temmuz 2023 tarihine kadar konutlarda yüzde 25 ile sınırlandırılırken bu da ev sahipleri ile kiracılar arasındaki gerilimi daha da arttırdı. Enflasyonun yüzde 80'e dayandığı bir dönemde ev sahipleri yüzde 25 oranına razı gelmezken İstanbul'da ise akıl almaz bir olay yaşandı.

EV SAHİBİ SATIN ALDIĞI YENİ EVDE OTURAN KİRACIYI EVİ BOŞALTMADIĞI İÇİN SİLAHLA REHİN ALDI!

Ev sahipleri ile kiracılar arasında yaşanan gerilim ne yazık ki istenmeyen haberlere konu olmaya devam ediyor. Bu olaylardan biri de İstanbul Üsküdar'da yaşandı. İstanbul Üsküdar'da içerisinde kiracı olan evi satın alan Ü.Ç. içerisinde oturan kiracıya evi 1 Temmuz tarihine kadar boşaltması için haber verdi.

1 Temmuz tarihinin dolmasına rağmen evin boşaltılmaması üzerine iddialara göre Ü.Ç. silahla daireyi bastı ve kiracı Y.Z.Ö. ile dairede bulunan kişileri rehin aldı. Silahla evde bulunan kişileri tehdit eden Ü.Ç. daha sonra daireden çıktı. Panikle giriş katta bulunan daireden çatı katına çıkan kişiler hemen durumu polise bildirdi.

ev sahibi kiracısını silahla rehin aldı

Ü.Ç. yeniden olay yerine gelerek bu sefer silahın kabzası ile evin camlarını kırdı. İhbar üzerine olay yerine gelen polisler ev sahibini göz altına alırken ev sahibi hakkında konut dokunulmazlığı ihlali ve mala zarar verme suçlarından soruşturma başlatıldı.