Ev Sahibi Olma Hayalini Gerçeğe Dönüştüren Kampanya! Halkbank 250 Bin TL Konut Kredisi İle Vatandaşı Destekliyor!

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara en uygun imkanı sunan bankalardan birisi olan Halkbank düşük faizle konut kredisi vermeye devam ediyor.

Finans 02.03.2022 - 00:58 02.03.2022 - 00:58 Engin Uzunoğlu

Ev sahibi olmabilmek için imkanlarını değerlendirmeye alan vatandaşlar ucuz konut kredisi arayışındalar. kamu bankaları vatandaşları ucuz konut kredisi ile desteklemeye devam ediyorlar. Halkbank'tan konut kredisi çekmenin oldukça avantajlı olduğu bu dönemde ev satın almak isteyenlere pek de bulunamayacak bir finansman desteği sağlanıyor. Peki Halkbank'tan konut kredisi çekmenin avantajları nelerdir? 

HALKBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI ÖZEL ŞARTLARI NELERDİR?

Konut kredisi çekmek için vatandaşların son 3 aylık süreçte ilk başvurdukları adres kamu bankaları oluyor. Kamu bankaları hem vatandaşları hem de inşaat sektörünü desteklemek amacıyla konut kredisi faizlerini oldukça düşük bir seviyeye çektiler. Düşük faizli konut kredisinde herhangi bir faiz artırımı yapmayan Halkbank da aylık yüzde 1,20 faizle müşterilerine konut finansmanı sağlıyor. 

Halkbank konut kredisi kampanyasına göre verilecek olan kredinin özel şartları da belli oldu. Düşük faiz olarak duyurulan aylık yüzde 1,20 faizli konut kredileri birinci el konutlar için veriliyor. İkinci el konutların satın alınmasının desteklenmesinde farklı bir konut kredisi faizi uygulanıyor. Ancak sıfır konut satın almak isteyenler kredi imkanlarını sonuna kadar avantajlı bir şekilde kullanabiliyorlar.

Halkbank konut kredisi kampanyası kapsamında müşterilere 120 ay vade imkanı da sağlanıyor. Konut kredisi başvurusu yapan müşteriler çektikleri krediyi 10 yıllık vadeye yayabiliyorlar. Bu vadelendirme ile konut kredisi için ödenmesi gereken aylık taksit miktarı da belirli bir seviyeye çekilebiliyor ve ödenebilir hale geliyor. 

Halkbank'ın konut kredisi kampanyasının bir diğer avantajı ise ödeme kolaylıkları oluyor. Kamu yararına hizmet yapan banka olan Halkbank, müşterilerin güçlük çekmeden kredi taksit ödemelerini gerçekleştirebilmeleri için her türlü imkanı sağlıyor. Bu kapsamda müşterilere çeşitli ödeme seçenekleri sunuluyor. Aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli, esnek ödemeli gibi ödeme seçenekleri kullanılabiliyor. Bu şekilde çekilen konut kredisi kolay bir şekilde geri ödenebiliyor.

250 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

halkbank 250 bin tl konut kredisi hesaplama-1

Halkbank'tan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,20 kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 250 Bin TL konut kredisi çekilmesi halinde aylık taksit 3.942 TL şeklinde hesaplanıyor. Bu kredinin toplam maliyeti ise 475.605 TL oluyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@