Ev Sahibi Olmak Artık Hayal Değil! Devlet Bu Kişiler İçin Yüzde 0,99 ve 0,89 Faizli Kredi Fırsatını Sunmaya Başladı!

Kamu bankalarından dar gelirli vatandaşlara yüzde 0,89’a kadar faiz oranları ile konut kredisi veriliyor! Düşük faizli konut kredisinde gözden kaçan detaylar…

Finans 02.06.2022 - 17:43 02.06.2022 - 17:43

Türkiye’de konut fiyatlarının artması ve enflasyon gibi birçok unsur nedeniyle vatandaşlar ev sahibi olma hayallerini ertelemek zorunda kaldılar. Öte yandan son dönemde bankaların konut kredisi faiz oranlarının da artması birçok kişinin kredi kullanımının da önünde engel teşkil ediyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan şartları taşıyanların uygun faiz oranları ile kredi kullanmalarına imkan verilecek.

Vatandaş Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olacak!

Vatandaşların 120 ay vade seçenekleri ile kira öder gibi düşük taksit oranlarıyla ev sahibi olmasını sağlayacak yeni konut finansman paketi detayları araştırılmaya devam ediyor. İlk Evim Konu Kredisi kapsamında yüzde 0,99 faiz oranları ile kullandırılacak kredi kapsamında aylık 1.427 TL taksitle ortalama bir kira bedeli kadar taksit ödeyerek vatandaşların ev sahibi olması sağlanacak. 100 bin lira için hesaplanan aylık taksit tutarı, tercih edilecek konut kredisi miktarına göre farklılık göstermektedir.

Kenarda Birikimi Olanlar Yüzde 0,89 Faizle Ev Sahibi Olacak!

konut-ana-manşet-1

2 milyon TL değerine kadarki birinci el ve ikinci el konutları da kapsayacak Genişletilmiş Konut Finansman paketi kapsamında ilgili tarihlerdeki döviz tevdiat/katılım ve hurda altından dönüşümlü dahil olmak üzere altın mevduat/katılım hesabı bakiyesi olanlara yüzde 0,89 faiz oranları ile kredi kullandırılacak.

120 ay vade imkanı ile kullandırılacak kredi kapsamında ilgili şartları sağlayanlar aylık 1.359 TL taksit ile yine kira öder gibi konut kredisi taksitlerini ödeyebilecekler. Talep edilecek kredi miktarına göre ödeme oranları da farklılık göstermektedir.

Devlet Destekli Ev Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank gibi kamu bankaları üzerinden kullandırılacak yüzde 0,99 – 0,89 faiz oranlarına sahip konut kredisi ile vatandaşların rahatça ev sahibi olması sağlanıyor. İlgili bakanlık ve bankalar tarafından belirlenen şartları sağlayanlar İlk Evim Konut Finansman Paketi veya Genişletilmiş Konut Finansman Paketi başvurusunu yapabilecekler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@