Ev Sahibi Olmak İsteyenler Dikkat, Konut Fiyatlarına En Az % 10 Zam Kapıda!

Ev satın almak isteyen kişiler ilk olarak yükselen konut kredisi faiz oranları ile büyük mağduriyet yaşarken bir kötü haberde konut fiyatları için geldi.

Emlak Haberleri 02.07.2018 - 10:12 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Ev satın almak isteyen kişiler ilk olarak yükselen konut kredisi faiz oranları ile büyük mağduriyet yaşarken bir kötü haberde konut fiyatları için geldi.

TÜİK tarafından açıklanan inşaat maliyeti rakamlarının sürekli olarak yükselmesi ve son yapılan konut kampanyası ile inşaat sektörünün eski konut stokunu büyük oranda eritmesi konut fiyatlarına yakın zamanda zam gelmesi ihtimalini güçlendirdi. Konut fiyatları Eylül ayına kadar kademeli olarak yüzde 10 seviyesinde zamlanacak. Konut Fiyatlarına Zam Gelmeden Elinizi Çabuk Tutun!Konu hakkında açıklamalarda bulunan  Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Başkanı Altan Elmas inşaat sektörünün gelen zamları şimdiye kadar tolere ettiğini belirterek ancak bundan sonra konut fiyatlarına zam gelmesinin kaçınılmaz bir hal aldığını dile getirdi. Konut kredisi indirimi ve konut fiyatlarına yüzde 20 indirim kampanyası bitmesine rağmen hala konut fiyatlarına zam gelmediğini hatırlatan Elmak bu nedenle konut almak için hala uygun dönemde bulunulduğunu dile getirdi. Konut Fiyatlarına Zam Ne Zaman Gelir?Konut fiyatlarına zam kademeli olarak yapılacak. Yani direkt olarak yüzde 10 olarak tek seferde zam yapılmayacak. Yaz döneminde durgun olan konut satışlarının daha da olumsuz etkilenmemesi için zam kadameli olarak yapılacak. Özellikle de konut satış istatistikleri açısından her zaman durgun olan Temmuz ve Ağustos ayları zamdan en az etkilenen aylar olacak. Ancak Eylül ayında konut satış rakamlarının yükselişe geçmesi ile beraber konut fiyatları da zamlanacak. Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@