Ev sahibi olmak isteyenler dikkat: Vakıfbank yüzde 0.88 faizli konut kredisi veriyor!

Vakıfbank, tüm tüketici kredilerinde olduğu gibi konut kredisinde de avantajlı fırsatlar sunuyor. Vakıfbank'ın yüzde 0.88 faiz oranlı kentsel dönüşüm kredisi için başvurular alınmaya başlandı…

Finans 03.05.2022 - 09:16 03.05.2022 - 09:18 Duygu Dilan Duman

Türkiye’de giderek artan enflasyon ve konut maliyetlerindeki hızlı yükseliş ile birlikte ev sahibi olmak giderek zorlaştı. Bu süreçte yükselen kira fiyatları yerine konut kredisi çekerek, kira öder gibi ev sahibi olmayı hedefleyen kişi sayısı da giderek arttı. Her geçen gün daha fazla kişi, bankalardan konut kredisi çekebilmek için başvuruda bulunuyor. İşte bu ortamda Türkiye genelinde çeşitli konut projelerinde ev sahibi olmak isteyenler Vakıfbank konut kredisi kampanyalarına da büyük ilgi gösteriyor.

Özellikle deprem kuşağında yer alan Türkiye’nin bazı illerinde, konut projeleri arasında kentsel dönüşüm projeleri öne çıkıyor. Ülkenin önde gelen kamu bankalarından Vakıfbank, deprem yönetmeliğine uygun olmayan evlerin yıkılıp yeniden inşa edilmesini amaçlayan kentsel dönüşüme verdiği destekle dikkatleri üzerine çekiyor. Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi ile düşük faizli kredi ödeyerek kendi konutuna sahip olmak isteyenler için kaçırılmayacak fırsatlar duyuruldu.

Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Kredisi Detayları

vakıfbank ihtiyaç kredisi-12

Konut kredilerinde en çok tercih edilen kamu banklarından Vakıfbank, kentsel dönüşüm kredisini duyurdu. Çeşitli illerde sürdürülen kentsel dönüşüm projelerine destek olan Vakıfbank bu sayede herkesin günümüz koşullarında kendi evlerinde huzurla oturmasına yardımcı oluyor. Konutlarını yeniden inşa ettirmek isteyen ev sahipleri ile riskli binalarda 1 yıldan fazla süredir oturan kiracılar Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisinden yararlanabiliyor. Bunun yanı sıra konutu riskli yapıda olduğu belirlenen ve farklı bir eve taşınmak isteyenler de Vakıfbank’tan düşük faizli kentsel dönüşüm kredisi çekebiliyor.

Vakıfbank Yüzde 0.88 Faiz Oranlı Konut Kredisi

Kentsel dönüşüm projelerine uyumlu hale getirilen konutlarda Vakıfbank’ın sunduğu avantajlar bitmiyor. Hak sahiplerine en fazla 400 bin TL’ye kadar yüzde 0.88 faiz oranlı Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi veriliyor. Konutta birden fazla bölümü bulunan hak sahipleri ise en fazla 2 milyon TL’ye kadar kredi çekebiliyor. Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi başvuruları banka şubelerinden yapılıyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@