Ev Sahibi Olmak İsteyenler İçin Bu Yaz En Doğru Zaman!

Konut kredisi faiz oranları düştü! Uzun süredir düşüşünü sürdüren konut fiyatları ile birleşen cazip kredi faiz oranı ev sahibi olma fırsatı sundu.

EMLAK HABERLERİ 04.08.2019 - 12:00 15.07.2021 - 00:14 SERHATMEDYA

Konut kredisi faiz oranları düştü! Uzun süredir düşüşünü sürdüren konut fiyatları ile birleşen cazip kredi faiz oranı ev sahibi olma fırsatı sundu.

Babacan Holding Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Babacan bankalar tarafından yapılan konut kredisi faiz oranları indirimine dair önemli açıklamalarda bulundu. Konut Fiyatları Yükselmeden Elinizi Çabuk Tutun!Bu yaz ev sahibi olmak için oldukça uygun bir dönemde olunduğunu belirten Babacan "Bu indirimin fiyatlarda artış yönlü bir hareketlilik yaşanmadan önce yapılması, yatırımcılara çok önemli bir fırsat sunuyor.Önümüzdeki dönemde fiyat artışının yaşanacağını düşünürsek, içerisinde bulunduğumuz yaz ayları, konut satın almanın tam zamanı. Bu indirim hareketinin, özel bankaların da devreye girerek finans sektöründe yaygınlaştırılması, sektörde çok hızlı bir canlanma etkisi yaratabilir.Bankaları bu yönde harekete geçmeye davet ediyoruz. Kredi faiz oranlarının yüzde 1'in altına düşürülmesi, gayrimenkul ve inşaat sektörünün içinde bulunduğu durgunluğa karşı panzehir etkisi yaratacak" diyerek özel bankalara da kredi faiz indirimi yapmaları yönünde tavsiyede bulundu. Babacan Holding Projelerine Zam Yok! İnşaat sektörünün canlanması için fedekarlık yapmaya devam edeceklerini belirten Babacan "Son dönemde yatırımcılar, tamamlanmış ya da tamamlanmak üzere olan, teslim aşamasında tapularının verildiği projelere yönelerek yatırımlarını garanti altına almak istiyor.Babacan Holding’in hemen teslim Babacan Premium ve Babacan Palace projeleri, bu yöndeki tüm beklentileri karşılıyor. Sektördeki bu canlanma hareketine sektör oyuncuları olarak destek olmamız gerektiğine inanıyoruz. Babacan Holding olarak artan inşaat maliyetlerine rağmen, fedakârlık yaparak fiyat artışı uygulamayıp, nakit alımlarda yüzde 15 indirim sunarak, sektördeki canlanma hareketine katkı sağlayacağız" dedi.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@