Ev Satın Alacaklar Dikkat! Ayakçı Emlakçı Tuzağına Sakın Düşmeyin!

Emlak sektörünün sorunlarına her gün bir yenisi daha ekleniyor. Ev satın almak isteyenlerin sık sık karşılaştığı ayakçı emlakçılar yine piyasada. Sektörün önde gelen isimleri bu konuda uyarıda bulundu

Emlak Haberleri 16.02.2022 - 16:13 16.02.2022 - 16:13 Büşra Uluşen

Yeni bir ev satın almak isteyenlerin uğradığı ilk yer emlakçılar oluyor. Emlak sektörü konut satın alma ve kiralama işlemlerinde her ne kadar bir numaralı isim olsa da bazı fırsatçılar bu sektörü de baltalıyor.

Bu konudan mustarip olan Kırşehir Emlakçılar Dernek Başkanı Zeynal Biçici, sosyal medyada kaçak emlakçılık yapanların sayısının her geçen gün arttığını ve bu kişilerin vatandaşları mağdur ettiğini söyledi,

'' AYAKÇI EMLAKÇILARA DİKKAT ''

Sahte emlakçıların son zamanlarda fazlaca türediğinin altını çizen Biçici, vergi mükellefi olmadan emlakçı adı kullanılarak kiralama ve satış yapıldığını dile getirdi. Bu konuda oldukça sorun yaşayan emlak sektörü, gerekli kursları tamamlamadan emlakçılık yapanlar nedeniyle güven sarsıntısı yaşıyor. 

ayakçı emlakçı

Kaçak emlakçıların bir bölümünün kamu kurumlarında da çalıştığına dikkat çeken Biçici, dürüst çalışanlar olmasına rağmen '' Ayakçı Emlakçı '' diye tabir edilen ve faaliyetleri önlenemeyen bir grup olduğunu belirtti. 

Vatandaşların emlakçı diye kiminle muhatap olduklarını bile bilmediğini ve kamu kurumlarından bu konuda destek beklediklerini anlatan Biçici, ayakçı olarak nitelendirilen insanların çalışmalarını devlete hiçbir katkısı olmadan yürüttüğünü, hatta kamu kurumları içerisinde emlakçılık yapanların bile olduğunu söyledi. 

Emlakçıların sektör genelinde oldukça zorlu bir süreç yaşadığına dikkat çeken Biçici, özellikle üniversite öğrencilerinin bu emlakçı tuzağına düştüğünü ifade etti. Öğrencilere evi boşaltmaları yönünde emlakçı isimleri verilerek yaşatılan mağduriyetin giderilmesi için emlak sektörünün bu konuda yardım beklediğini aktardı.  

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@