Ev Satın Almak İsteyenlere Denizbank'tan 150 Bin TL Faiz İndirimli Konut Kredisi

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyenlere Denizbank tarafından finansman desteği verilmeye devam ediliyor. Denizbank konut kredisi maliyetleri ne kadardır? 

Finans 20.10.2021 - 23:21 20.10.2021 - 23:29 Engin Uzunoğlu

Ev sahibi olmak için konut kredisi kampanyaları arasında mekik dokuyanlara Denizbank'tan güzel bir haber geldi. Denizbank konut kredisi kampanyası ile müşteriler ev finansmanını alarak hayallerini kurdukları evlerin sahibi oluyorlar. Denizbank konut kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir? Denizbank müşterileri hangi şartlarda konut kredisi çekebiliyorlar? Denizbank konut kredisi kampanyasının şartları nelerdir? 

DENİZBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Denizbank'tan konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler kendilerine en uygun şartları elde edebiliyorlar. 120 ay vade imkanını değerlendiren Denizbank müşterileri 10 yıllık geri ödeme planı ile makul taksitler eşliğinde kredi borçlarını kapatabiliyorlar. Sabit faiz ve eşit taksitler halinde yapılan hesaplama ile müşteriler uygun maliyetlerle konut kredisi çekme imkanı bulabiliyorlar. 

DENİZBANK'TAN NE KADAR KONUT KREDİSİ ÇEKİLEBİLİR?

Denizbank'tan konut kredisi çekmek isteyen müşteriler ne kadar kredi kullanabileceklerini de merak ediyorlare. Denizbank konut kredisi miktarı, müşterilerin satın alacakları konut için belirlenen ekspertiz değerine göre hesaplanıyor. Buna göre konutun ekspertiz değerinin yüzde 80'ine kadar konut kredisi kullanılabiliyor. Örneğin ekspertiz değeri 500 Bin TL olan bir konut için Denizbank müşterileri en fazla 400 Bin TL konut kredisi çekebiliyorlar. 

DENİZBANK KONUT KREDİSİ FAİZ İNDİRİMİ 

Denizbank konut kredisi kampanyası kapsamında müşterilere faiz indirimi imkanı da sağlanıyor. Konut kredisi miktarlarının yüksek olmasından dolayı en küçük bir faiz indiriminin etkisi çok büyük olabiliyor. Denizbank müşterileri konut kredisi çekerken satın alacakları konut için konut sigortası, hayat sigortası ve DASK'ı Denizbank'tan yaptırırlarsa konut kredisi faiz oranında yüzde 0,02 oranında indirim elde edebiliyorlar. 

Öte yandan Denizbank konut kredisi çeken müşterilerinden bir defaya mahsus olmak üzere binde beş oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Ekspertiz ücreti ise satın alınacak konutun lokasyonuna ve büyüklüğüne göre değişebilmektedir. Tüm bu maliyetler Denizbank'ın konut kredisi hesaplamalarında yer almaktadır. Ekstra bir maliyet kalemi bulunmamaktadır.

DENİZBANK 100 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI 

denizbank 150 bin tl konut kredisi hesaplama

Denizbank'tan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,68 kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi çekmek isteyenler bankaya her ay 2.915 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kredinin toplam maliyetinin ise 352.340 TL olduğu bildirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@