Evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım parası yatan iller 17 Haziran 2022

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından aylık ödenen evde bakım parası yatan iller belli oldu. 17 Haziran listesi haberimizde.

Finans 17.06.2022 - 15:28 17.06.2022 - 15:28 Büşra Uluşen

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bakıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi kişiler için ailelerine her ay evde bakım maaşı ödeniyor. Haziran ayına girilmesiyle birlikte evde bakım parası yatan iller, başlıca araştırma konusu olmuştu. 15 Haziran itibariyle evde bakım paraları hesaplara yatırılmaya başlandı. Peki Haziran 2022 evde bakım parası yatan iller hangileri? Yanıtı haberimizin devamında. 

Evde bakım parası yatan iller listesi 17 Haziran 2022

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın bakıma muhtaç vatandaşlar ve aileleri için sunmuş olduğu yardım ücretleri hesaplara yatırılmaya başlandı. İl il farklı tarihlerde hesaplara yatırılan evde bakım parası 17 Haziran güncel listesi:

Tokat, Ordu, Hatay, Bolu, Osmaniye, Kırşehir, Antalya, Uşak, Balıkesir, Konya, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Kırıkkale, Manisa, Bilecik, Çanakkale, Malatya, Denizli, Ankara, Şanlıurfa, Zonguldak, Afyonkarahisar, Sakarya, Diyarbakır, İzmir, Aksaray, Samsun, Adana, Düzce, Kayseri, Tekirdağ, Batman.

Evde bakım parası yattı mı nasıl öğrenirim ?

Evde bakım paraları her ayın 15'inde hesaplara yatırılmaya başlanıyor. Ancak tüm vatandaşların hesaplarında ayın 15'inde geçmiyor. Yaşanılan ile göre açıklanan listeler doğrultusunda ayın son gününe kadar ödemeler yapılıyor. 

Evde bakım parası alma hakkı olan vatandaşlar, paralarının yatıp yatmadığını SMS ile ya da e-Devlet sistemi üzerinden öğrenebiliyorlar. Ziraat Bankası üzerinden maaş alanlar cep telefonlarının kısa mesaj bölümünden BAKIYE yazarak 4747'ye kısa mesaj göndererek maaş bakiyelerini öğrenebilecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@