Evde Bakım Parası Ödemeleri Yattı Mı? Hangi Şehirler için Maaşlar Yatırıldı? İl İl Sıralı Listeler

7 Aralık evde bakım parası yatan iller hangileri? Evde bakım parası sorgulama nasıl yapılır? Evde bakım parası ödemesi ne zaman yatacak? Aile Bakanlığı destek ödeme tarihleri ve ilk ödeme günü.

Gündem 07.12.2021 - 12:02 07.12.2021 - 12:02 Mustafa Karagöz

Evde bakım parası ödemelerinde Aralık ayı ödeme listeleri merak ediliyor. Evde bakım parası alacak olan hak sahipleri kendi illeri için ödeme yapılıp yapılmadığını ve ödemelerin ne zaman tamamlanacağını araştırıyorlar. Evde bakım parası ödemeleri için Aİle Bakanlığı'nın ödeme tarihlerini ve 7 Aralık itibariyle oluşan ödeme listelerini derledik. 

EVDE BAKIM PARASI YATAN İLLER LİSTESİ

Evde bakım parası yardımında yılın son destek ödemesi yapılacak. Aralık ayı evde bakım maaşını alacak olan vatandaşlar Ocak 2022 döneminden itibaren zamlı ödeme almaya başlayacaklar. Bu kapsamda yılın son ödemesini almak isteyen vatandaşlar kendi şehirleri için ödemelerin hangi gün yapılacağını merak ediyorlar. Peki evde bakım parası aralık ödemeleri başladı mı?

Evde Bakım Parası Aralık Ödemeleri Başladı Mı?

Evde bakım parası aralık ayı ödemeleri 7 Aralık itibariyle başlamadı. Ancak ödemelerin en geç bu haftasonuna kadar başlaması ve en hızlı şekilde tamamlanması bekleniyor. Kurumların yılsonu bilançoları nedeniyle aralık ayında ödemelerin çok hızlı bir şekilde tamamlanacağı öngörülüyor. Vatandaşlar Aralık ayında ödemelerini en geç 10 Aralık tarihinden itibaren almaya başlayacaklar. 20 Aralık tarihine kadar ise birçok şehir için ödemelerin tamamlanması bekleniyor. 

aralık 2021 evde bakım maaşı

EVDE BAKIM MAAŞI E-DEVLET SORGULAMA

Evde bakım maaşı ödemeleri Aile Bakanlığı'nın e-Devlet hizmetleri üzerinden sorgulanabiir. Vatandaşlar e-Devlet sistemine giriş yapacaklar. Daha sonra arama bölümüne engelli evde bakım parası sorgulama yazıp ara butonuna basacaklar. Karşılarına kendi hak sahibi oldukları ödemeleri sorgulamak için bağlantı çıkacak. Bu bağlantı üzerinden sorgulama yapılabilir. İkinci yöntem ise e-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra Aile Bakanlığı uygulaması üzerinden evde bakım parası sorgulamak. Bu yöntem için e-Devlet kanalından Aile Bakanlığı hizmetlerine erişim sağlayın. Ardından engelli evde bakım parası sorgulama hizmetinden kendi şehriniz için ödeme olup olmadığını öğrenin. 

MAAŞLARA ZAM GELİYOR

Evde bakım parası birçok ödemede olduğu gibi asgari ücrete endeksli değil. Memur maaşlarına endeksli olan devlet desteği Ocak 2022 döneminde artacak. Artış oranı memur maaşlarında olacak artışa oranla belirlenecek. Evde bakım maaşı alan vatandaşlar en son Temmuz 2022 döneminde zam almışlardı. Ocak 2022 döneminde ödemeler yeniden artacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@