Evde Bakım Parası Yatan Yatmayan İller 9 Ağustos İl İl Güncel Liste

9 Ağustos 2021 Pazartesi günü evde bakım maaşı yatan yatmayan iller iller listesi güncellendi. Evde bakım parası ödemelerine dair son tablo ve sorgulama linki yazımızda.

Evde Bakım Parası Yatan Yatmayan İller 9 Ağustos İl İl Güncel Liste

Evde bakım parası yatan iller listesi ayın 9. gününde çok daha fazla araştırılıyor. Aile Bakanlığı birimleri tarafından yapılan ödemelere dair liste yeni haftanın ilk işlem gününde değişirken vatandaşlar için ödemelere dair son gelişmeleri aktarıyoruz.

EVDE BAKIM PARASI YATAN YATMAYAN İLLER

Aile Bakanlığı üzerinden sağlanan ve en fazla ödeme yapılan destekler arasında yer alan evde bakım parası ödemelerinde ilk ödemeler yapıldı. Vatandaşlar ilk şehirler için duyurular gelmeye başlayınca kendi şehirleri için sorgulamada bulunuyorlar. Emlak365.com olarak bizlerde evde bakım parası ödemelerine dair güncel listeyi sizlerle paylaşıyoruz.

evde bakım parası

Şehir Şehir Liste

Evde Bakım Parası ödemelerinde ilk ödeme yapılan şehir Bolu oldu. Aile Bakanlığı SYDV'lerin hesaplara yatırdığı destek öemelerinde ilk ödemelerin ardından tüm iller için duyuruların gelmesi bekleniyor.

* Bolu

* Tokat

BENİM ŞEHRİM İÇİN ÖDEME NE ZAMAN YAPILACAK?

Vatandaşlar ilk ödemenin yapılmasının ardından kendi şehirleri için ödemelerin ne zaman yapılacağını merak ediyorlar. İlk ödemeler her ay olduğu gibi normal ödeme döneminde başladı. Her ayın ilk haftası sonunda başlayacak ödemeler 3. haftanın sonuna kadar devam edecek.

evde bakım parası 3

Bu bilgi ışığında evde bakım maaşı alanlar için ödemeler büyük olasılıkla ayın 20. gününe kadar tamamlanacak. Ancak bazı özel durumlarda evde bakım maaşı ödemeleri ayın 20. günün arkasına sarkabiliyor.

ÖDEMELERİNİZİ E-DEVLET'TEN SORGULAYIN

Evde bakım maaşı ödemeleri için sorgulama işlemlerinizi e-Devlet'ten yapın. E-devlet sisteminde Aile Bakanlığı hizmetleri üzerinden Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü hizmetlerinden sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama işlemleri için "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" hizmetinin bulunması gerekiyor.

evde bakım parası 2

KİMLER EVDE BAKIM PARASI ALABİLİR?

Evde bakım parası genel olarak bakıma muhtaç olan aile bireylerinin bakımının sağlanması durumunda ödenir. Devlet hasta ve bakıma muhtaç olan kişinin ailesinin yanında olması amacıyla bakımı üstlenen kişiye destek ödemesi yapar. 1798 TL olarak ödenen ve her altı ayda bir zam alan evde bakım maaşı ödemeleri için sağlık raporu alınması gerek. Bunun dışında bakımı yapacak olan kişinin, ailenin gelir durumlarının çok yüksek olmaması gerek. Alınacak raporda bakıma muhtaç olan kişinin bakımını kendi başıma yapamayacağı belirtilmeli.

SONRAKİ HABER