Evergrande Bölünür Mü? Krizden Çıkış İçin Çin Bölünme Planı Üzerinde Çalışıyor

Çinli emlak devi Evergrande yaşadığı ekonomik krizi aşamamış ve büyük bir mali kriz ile karşı karşıya kalmıştı. Yaşanan krizi kontrol altına almak için adım atan Çin Evergrande için bölecek mi?

Emlak Haberleri 27.01.2022 - 12:10 27.01.2022 - 12:11 Gülcan Özer

Çin'de yaşanan emlak krizi giderek yayılmaya devam ederken krizi aşmaya çalışan Çin yeni çözüm yolu bölünme planını devreye sokmaya hazırlanıyor. Süreçte Çin'in gayrimenkul sektöründe büyük bir dalgalanmaya neden olan ve domino taşı etkisi oluşturmasından korkulan Evergrande krizi için bölünme planı üzerinde çalıştığı iddia edildi. 

EVERGRANDE BÖLÜNÜR MÜ, BÖLÜNECEK Mİ?

Sadece Çin'in değil aynı zamanda küresel piyasaların da en büyük emlak şirketleri arasında yer alan Evergrande mali bir kriz ile karşı karşıya kalmış ve tahvil ödemelerinin son gününü kaçırarak temerrüde düşmüştü. Süreçte şirketin batma riskini göze alamayan Çin duruma el atmış ve şirketin yardım çağrısına olumlu yanıt vermişti. 

Bloomberg tarafından yapılan son dakika açıklaması ile büyük bir borç batağı içerisinde olan gayrimenkul devi Evergrande şirketi için Çin'in bölünme planı üzerinde çalışmaya başladığını iddia etti. Şirket tarafından yapılan son açıklamada tahvil sahipleri için ilk borç yapılandırma planını altı ay içinde açıklanacağı dile getirilmişti. Evergrande geride bıraktığımız hafta tahvil ödemeleri için açıklama yapmış ve tüm yatırımcılarını sabırlı olmaya davet etmişti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@