Evi, arsası olanlar son gün Salı! Para cezası almamak için ilk taksiti faizsiz 3 taksitle ödeyebilirsiniz!

Evi, arsası ya da bir taşınmaz tapusu olanlar için son iki gün alarmı verildi. Ödeme yapılmazsa para cezası ödemeniz söz konusu olabilir. Son günü kaçırmayın.

Finans 29.05.2022 - 14:16 29.05.2022 - 14:17 Büşra Uluşen

Herhangi bir gayrimenkulü olanlar için 1 Mart'ta başlayan süreç, Salı günü sona eriyor. Çıkan hesaplamalara göre ödemelerini yapmayan kişiler, daha sonra para cezası ödemek zorunda kalacaklar. Bu nedenle söz konusu ödemenin son gününün kaçırılmaması gerekiyor. İlk taksit sürecinde isteyenler, borcunu direkt ödeyerek 2. taksit derdiyle uğraşmayacaklar. 

Evi, arsası olanlara son uyarı!

Tapusu kendine ait evi, arsası, tarlası ya da arazisi bulunan veya işyeri ve dükkanı olan vatandaşlar için emlak vergisi ödeme gününün sonuna gelindi. Emlak vergisinin ilk taksit ödemeleri 1 Mart itibariyle başladı ve 31 Mayıs'ta sona erecek. Üzerine tapulu gayrimenkulü olanların ve muaf kapsamı dışında kalanların 31 Mayıs günü mesai bitimine kadar ödemelerini yapması gerekiyor. 

emlak vergisi-5

Emlak vergisi için son ödeme günü yaklaşırken bankalar da ödeme kolaylığı sağlayabilmek adına taksit kampanyalarını duyurdu.

Emlak vergisini İş Bankası ile 3 taksitte ödeyin!

Emlak vergisi ilk taksit ödemelerinde sona yaklaşılırken ödeme tutarı yüksek geliyorsa bankaların kampanyası ile 3 taksite kadar böldürebilirsiniz. Bu kapsamda İş Bankası Maximum Kart ile 31 Mayıs'a kadar Belediye vezneleri ve Belediyelere ait internet sitesi üzerinden yapılacak 100 TL ila 50 bin TL arasındaki Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi ödemelerinde faizsiz 3 taksitte geri ödeme ayrıcalığından faydalanabilirsiniz. 

İş Bankası'nın emlak vergisinde faizsiz 3 taksit kampanyasından yararlanmak için, Maximum Kartı'nızla Belediye vezneleri ve Belediyelere ait internet siteleri üzerinden Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi'ni peşin olarak ödedikten sonra, vergi miktarınızı faizsiz olarak taksite böldürebilirsiniz.

EMLAK VERGİSİ-4

Bunun için cep telefonunuzda bulunan İşCep mobil uygulaması ya da İş Bankası'nın resmi internet sitesi ile Maximum Mobil uygulamasından faizsiz taksitlendirme işlemini yapabilirsiniz.

 Ücretsiz taksitlendirme işlemini Maximum Mobil uygulamasının Kartların menüsünden İşlemlerim menüsüne tıklayarak ' Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi ' ödemesine girip ' taksitlendir ' seçeneğine basabilirsiniz. 

İşCep mobil uygulamasından ise Kartlarım, Harcamaların menüsünün altındaki Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi ödemeleri kısmından 'taksitlendir' seçeneğini seçerek; ya da internet şubesi üzerinden Kredi Kartlarım, Kampanyalar, Taksitlendir menüsü altındaki ilgili bölümü bularak yapabilirsiniz.

İş Bankası ile emlak vergisi taksitlendirme işlemini yapabilmeniz için son gün 31 Mayıs. Bu işlem gününe kadar da belediyelere emlak vergisini kartınız ile peşin olarak ödemeniz gerekiyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@