Evi Olanlar Dikkat! Bunu Yapmazsanız Sizden Habersiz Eviniz Satılabilir

Hileli tapu satışları pek çok kişinin canını yakarken habersiz konut satışı için önlem almak isteyenlere Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü kritik bir uyarıda bulundu.

EMLAK HABERLERİ 19.08.2019 - 16:24 15.07.2021 - 00:14 SERHATMEDYA

Hileli tapu satışları pek çok kişinin canını yakarken habersiz konut satışı için önlem almak isteyenlere Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü kritik bir uyarıda bulundu.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü habersiz tapu satışı ve devri gibi işlemlerin son dönemde artış göstermesi ile SMS bilgilendirme servisini devreye soktu. Tapu SMS Sistemi Kaydınızı Yaptırın! Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Zeki Adlı TKGM Dergisi Ağustos ayı sayısı ile vatandaşa SMS kaydı oluştumaları konusunda yeni bir çağrıda bulundu. Zeki Adlı kurulan SMS bilgilendirme sistemi sayesinde taşınmazların alm ve satımı gibi işlemlerde anında bilgilendirme mesajı gittiği için herkesin bu kaydı oluşturmasını istedi. Tapuda SMS Dönemi Başladı! Söz konusu tapu telefon bilgileri beyan işlemi için ilk olarak e devlet sistemien giriş yapıyorsunuz. Ardından  “e-Devlet Kapısı Üzerinden Sunulan Hizmetler başlığında” sırası ile Tapu Bilgileri Sorgulama, Tapu ve Kadastro Harç ve Döner Sermaye Sorgulama, Elektronik Belge Yönetim Sistemi Belge Doğrulama, Tapu Taşınmaz Beyan, Tapu Telefon Bilgileri Beyan’ı, tıklayın. Çıkan yeni ekranda cep telefonu numaranızı girin ve işleme onay verin.Bu sayede cep telefonu bilginiz sisteme kaydedilmiş oluyor. Sizin adınıza tapunuz ile ilgili yapılan her işlemde TKGM sistemi anında hemen kayıtlı cep telefonu numarası üzerine bilgilendirme mesajı gönderiyor. r "Adınızda kayıtlı taşınmaz üzerinde ... Tapu Müdürlüğü'nde ... sıra no ile ... işlem yapılmaktadır" şeklinde gelen otomatik mesaj üzerine vatandaşın anında olaya müdahale imkanı ortaya çıkıyor. Bu sayede tapuda işlem güvenliği de üst seviyeye taşınıyor. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@