Evi Olmayan Kimse Kalmayacak! İş Bankası'ndan Faiz İndirimli Konut Kredisi Kampanyası!

İş Bankası tarafından başlatılan konut kredisi kampanyası kapsamında her bütçeye uygun ödeme koşulları ile ev finansmanı veriliyor.

Evi Olmayan Kimse Kalmayacak! İş Bankası'ndan Faiz İndirimli Konut Kredisi Kampanyası!

İş Bankası müşterilerin talepleri doğrultusunda şekillendirilmiş konut kredisi kampanyası ile oldukça uygun maliyet ve şartlarda konut kredisi veriyor. Neredeyse her bütçeye uygun bir konut kredisi imkanı sunan İş Bankası bugüne kadar çok sayıda vatandaşı ev sahibi yaptığı gibi bundan sonra da çok sayıda vatandaşı ev sahibi yapmaya devam ediyor.

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

İş Bankası tarafından verilen konut kredisi kampanyası kapsamında müşteriler 120 ay gibi uzun bir vade seçeneğini kullanabiliyorlar. Konut kredisini 10 yıl vadede kullanan müşteriler daha düşük miktarlı taksitlerle geri ödeme yapabiliyorlar. Bu da düşük bütçeler için dahi uygun ve ödenebilir kredi taksit tutarlarının ortaya çıkmasını sağlıyor.

ÖDEME PLANINI MÜŞTERİLER SEÇİYOR

İş Bankası'nın konut kredisi kullanan müşterilere sağladığı kolay imkanlardan birisi de kredinin geri ödenmesinde hangi ödeme planının seçileceği konusunda sağladığı serbestlik oldu. İş Bankası müşterileri konut kredisi başvurusu yaptıklarında bu kredilerin geri ödemesi konusunda ayda bir eşit taksitli, iki ayda bir eşit taksitli ve üç ayda bir eşit taksitli seçeneklerinden birisini tercih edebiliyorlar.

KONUT KREDİSİ FAİZİNDE İNDİRİM FIRSATI

İş Bankası'ndan konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere bazı şartların yerine getirilmesi halinde konut kredisi faizinde de indirim yapılıyor. Bunun için müşteriler konut kredisi faizinin bir kısmının ödemesini katkı payı olarak peşin ödemeleri halinde kredi faizinde indirime gidiliyor. Bu indirim ile konut kredisi aylık taksit tutarlarında da belirli bir tutar düşüş sağlanabiliyor.

İŞ BANKASI NE KADAR KONUT KREDİSİ VERİR?

İş Bankası'na konut kredisi kullanmak için başvuru yapan müşterilerin ilk değerlendirmeleri çok kısa bir sürede onaylanıyor. Bu ön onayın ardından yapılan işlemlerden sonra ise ekspertiz süreci başlıyor. Ekspertiz süreci bir konut kredisinin en belirleyici detayı olmaktadır.

Estın alşınacak konut için BDDK veya SPK lisanslı ekspertiz firmalarınca düzenlenen ekspertiz raporunda o ev için bir ekspertiz değeri belirlenmektedir. Bu değerin en fazla yüzde 80'i oranında konut kredisi kullanılabilmektedir. Örneği 500 Bin TL ekspertiz değeri olan bir kjonut için en fazla 400 Bin TL konut kredisi kullanılabilmektedir.

İŞ BANKASI 200 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

İş Bankası'ndan konut kredisi kullanan müşterilere aylık yüzde 1,41 oranında kredi faizi uygulanmaktadır. Bu oran özel bankalar arasında konut kredisi faizlerinde en düşük oranlardan birisidir.

iş bankası konut kredisi hesaplama-3

İş Bankası'ndan 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 3.465 TL kredi taksiti ödemektedirler.

10 yıllık vade süresi boyunca ödeme gününün geçirmeden kredi geri ödemelerini yapan ve herhangi bir gecikme faizi ödemek zorunda kalmayan müşteriler 200 Bin TL tutarındaki konut kredisi için 10 yıl sonunda İş Bankası'na toplamda 415.898 TL ödeme yapmış olurlar.