Evim Mağdurları TMSF Önünde Eylemde: Faizsiz Ev Sahibi Olmak İstediler Dert Sahibi Oldular!

Faizsiz finansman şirketleri hakkında verilen tasfiye kararı sonrasında evim mağdurları seslerini duyurabilmek adına TMSF önünde eylem gerçekleştirdi.

Emlak Haberleri 03.09.2021 - 16:05 03.09.2021 - 16:07 Gülcan Özer

21 tasarruf finansman şirketi hakkında BDDK tarafından yürürlüğe giren yeni kanun kapsamında aranılan şartları yerine getirmedikleri gerekçesi ile tasfiye kararı verilmişti. Tasfiye edilen şirketlerde para birikimi yapan kişiler için ise süreci TMSF'nin yüreteceği ilan edilmişti. 

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu TMSF binası önünde eylem yapan evim mağdurları seslerini duyurmak için bir araya geldi. 21 faizsiz finansman şirketinde birikim yapan kişiler tarafından kurulan Evim Mağdurları Platformu eylem için Şişli'de bulunan TMSF binasının önünde toplandı. 

21 KURUMUN ANİDEN TASFİYE EDİLMESİNE TEPKİ GÖSTERİLDİ! 

Kurulan Evim Mağdurları Platformu adına hazırlanan açıklama metnini Muharrem Taşdemir 21 kurumun devletin belirlediği kanunlar ve sınırlar içerisinde faaliyet vermekte iken bir anda kapatılmasına tepki göstererek bu şirketlere ilk olarak BDDK tarafından el konulduğunu sonrasında ise TMSF'ye devredildiğini söyledi.

Taşdemir iki kurumun da mağdur olarak kendilerini dinlemediklerini belirterek "Sorularına ve sorunlarına hiçbir pozitif dönüş yapılmadı. Bu şirketlerle ilgili bir düzenleme  yapılacak ve devletimiz kayıt altına alacak ise mevcut üyelerin tüm haklarının korunması konusunda daha titiz davranılması gerekirdi. Çünkü toplam 54 bin mağdurun 37 bin tanesi tüm birikimlerinin ve alın terlerinin bir anda yok olması durumu ile karşı karşıya bırakılmıştır" diyerek yaşanan mağduriyete dikkat çekti. 

Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu da eylem yapan mağdurlara destek verirken 54 bin mağdur için yargı yolunun şu an kapalı olduğunu belirterek mağdurlara açıklayıcı bilgi verilmesi gerektiğini söyledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@