Evim Şirketi Mağdurları Dikkat! Son Dakika Açıklaması Geldi, Sözleşme Devirleri Başladı

BDDK tarafından yapılan yasal düzenleme sonrasında aranılan şartları yerine getiremeyen tasarruf finansman şirketleri TMSF'ye devredilmişti. Evim mağdurlarının beklediği haber geldi.

Emlak Haberleri 17.05.2022 - 13:20 17.05.2022 - 13:28 Gülcan Özer

Son dönemde sayıları büyük bir hızla artan faizsiz finansman tasarruf şirketleri hakkında yapılan kanuni düzenleme ile belirli sermaye şartı getirilmiş, aranılan şartları taşımayan şirketler hakkında tasfiye süreci başlatılmıştı. Tasfiye edilen finansman şirketlerinde birikim yapan kişiler mağdur olmuş, süreçte TMSF'ye devredilen şirketler için sancılı bir bekleyiş başlamıştı. 

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından yürütülen tasfiye işlemleri kapsamında beklenen iyi haber geldi. Tasfiye edilen şirketlerde birikimi olan kişiler hakkında hatırlanacağı üzere geride bıraktığımız günlerde torba yasa ile kanuni düzenleme yapılmıştı. Yapılan düzenleme ile bu şirketlerde birikim yapan kişilerin sözleşmelerinin onay alan şirketlere devredileceği ilan edilmişti. 

TMSF SON DAKİKA AÇIKLAMASI YAPTI: FAİZSİZ FİNANSMAN ŞİRKETLERİNDE PARASI OLANLAR DİKKAT! 

TMSF internet sitesi üzerinden yayımlanan açıklamada "15 Nisan 2022 tarih ve 31810 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe giren 7394 sayılı kanunun gereği, tasfiye işlemleri TMSF tarafından yürütülen ve kamuoyunda “evim şirketleri” olarak bilinen şirketlerin müşteri sözleşmelerinin devredilmesi için imzalar atılmış ve bugün itibarıyla sözleşmelerin fiilî olarak, bizzat elden devir-teslim işlemlerine başlanmıştır. Devreden şirket, sözleşmeleri teslim ettikten sonra, kısa mesaj ile sözleşmenin hangi şirkete devredildiğini müşteriye bildirecektir. Sözleşmeyi devralan şirket de müşterilerle iletişime geçecektir. Sözleşmeleri devralan şirketlerde gereksiz yoğunlaşma olmaması ve işlemlerin hızlı şekilde yürütülebilmesi için, kısa mesaj gelmeden, yeni şirkete başvuruda bulunulmaması önem arz etmektedir" ifadelerine yer verildi. 

tmsf duyurusu

Tasfiye edilen şirketlerde birikimi olan kişiler daha önce yapılan duyuru ile ilan edilen şirketler üzerinden sözleşmelerine devam edebileceği gibi sistemden çıkış hakkını da kullanabilecekler. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@