Evimi Satmak İstiyorum Diyenlere Basit Tüyolar! Evin Değerini Arttırmak İçin Kullanabileceğiniz Öneriler

Konut fiyatları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken evini yüksek fiyatla satmak isteyen kişilere yönelik basit tüyolar açıklandı. Evin kısa sürede ve yüksek fiyatla satılması için basit tüyolar!

Emlak Haberleri 03.01.2022 - 11:48 03.01.2022 - 11:48 Gülcan Özer

Pandemi döneminde konut fiyatları büyük bir hızla yükselirken yaşanan yükselişi fırsata çevirmek isteyen ev sahipleri de satışa başladı. Yatırım için evini satmak ya da daha iyi bir ev almak için konutunu elden çıkarmak isteyen kişilere uygulayabilecekleri basit tüyolarla evlerini daha kısa sürede daha yüksek fiyatla elden çıkarma imkanı sunuldu. 

Evini satışa koyan kişilerin büyük bir bölümü hemen satılmasını isterken satış öncesi yapılacak basit dokunuşlarla evin satış sürecini hızlandırmak ve konut satış fiyatını arttırmak mümkün. Evin değerini doğru belirlemek, makul fiyat koymak, satış öncesi evin eksilerini belirleyerek bunları gidermek, evin artı yönlerini ortaya çıkarmak uygulayabileceğiniz en basit yöntemler arasında bulunuyor. 

EVİN SATIŞ DEĞERİNİ ARTTIRMAK İÇİN NELER YAPILABİLİR?

Satışa sunulan konutun değerini arttırmak için yapılabilecek küçük ama etkili çok sayıda tüyo bulunmaktadır. Öncelikle satışa sunulacak olan konutun içinin temizliği alıcı için dikkat edilecek ilk konu olduğu için mutlaka iyi bir şekilde hazırlanmalıdır. 

evin değerini arttırmak için boyatmak

Evin boyasız ve kirli görünmesi daha eski görünmesine neden olacağı için satışı hızlandırmak için evin mutlaka temiz ve badanalı olmasına özen gösterilmelidir. Temiz ve boyalı evlerin satış hızı çok daha yüksektir. Evin temiz görünmesi, mutfak dolaplarının yeni ve bakımlı olması, kapılarında kırık olmaması, pencerelerinin yeni görünmesi dahi hem evin değerini hem de satış hızını arttıracak en basit önlemlerdir. 

emlakçıdan ev satışı

Evin bahçesi bulunuyorsa bahçesinin temiz ve bakımlı olması, mümkünse eve yalıtım yapılması, elektrik, su ve doğalgaz tesisatlarının yenilenmesi, banyo dolabının ve duşakabinin olması gibi özellikler ev almak isteyen kişilerin öncelikli tercihleri arasında yer aldığı için evinizin öne çıkmasını sağlayacaktır. 

ev satışı için doğru fiyat belirlemek

EVİ KISA SÜREDE, HIZLI SATMAK İÇİN NELER YAPILABİLİR?

Konut satışını hızlandırmak için atılması gereken en önemli adım fiyatın doğru belirlenmesidir. Konutun satış fiyatı belirlenirken mutlaka gerçekçi bir rakam oluşturulmalıdır. Emsallerinin çok daha üzerinde belirlenen bir satış fiyatı konutun satışını geciktirir. Bu nedenle evinizi satmadan önce bir emlakçıya danışarak fiyat belirleyebilir ya da aynı emsale sahip olan bölgede yakın konumda bulunan satılık ev fiyatlarını inceleyerek emsal bir fiyat oluşturabilirsiniz. 

Yine emlakçılar satış konusunda alıma istekli müşteri portföyüne sahip bulunduğu için evinize kısa sürede bir müşteri bulma konusunda size yardımcı olacaktır. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@