Evinde Elektrik Çarpan Kiracı Ev Sahibi Tuzak Kurdu Diyerek Şikayetçi Oldu

Bodrum'da evinin kapısında bulunan elektrik kablosundan akıma kapılan kişi kendisine ev sahibi tarafından tuzak kurulduğu iddiası ile şikayetçi oldu.

Emlak Magazin 22.02.2022 - 15:40 22.02.2022 - 15:46 Gülcan Özer

Yükselen kiralık ev fiyatları nedeni ile ev sahipleri ile kiracılar karşı karşıya gelmeye devam ederken konu hakkında son derece ilginç olaylardan biri de Bodrum'da yaşandı. Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı olan Akyarlar Mahallesinde yer alan evinden dışarı çıkan kiracıyı evin kapısının önünde bulunan elektrik kablosundan akım çarptı. 

Ticaretle uğraşan ve bir iş için İstanbul'da olan Ü.A. akşam kiracı olarak kaldığı evine geldi. Evinde dinlendikten sonra sabah işe gitmek üzere evinden çıkan iş insanı evinden dışarı çıkar çıkmaz evin dış kapısında bulunan açık elektrik kablosuna temas ederek akıma kapıldı ve yaralandı. Komşularının ihbarı üzerine olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılan iş insanı tedavisinin ardından taburcu edildi. 

HASTANEDEN JANDARMAYA GİTTİ, EV SAHİBİNDEN ŞİKAYETÇİ OLDU! 

Hastanede yapılan tedavisinin ardından taburdu olan iş insanı, soluğu Jandarma'da aldı. Kiracı ev sahibini kendisinden habersiz kira kontratı devam eden evde tadilat yapmakla sorumlu tutarak, kendisine tuzak kurma iddiası ile şikayetçi oldu. Ev sahibinin avukatı ise konu hakkında yapmış olduğu açıklamasında kira sözleşmesini yenilemeyeceklerini kiracıya bildirmelerine rağmen kiracının evi boşaltmadığını savundu. 

Kiracının İstanbul'da oturduğunu belirten avukat, 1+1 olan evin elektrik aboneliğinin bulunmadığını, bu nedenle kiracıyı elektrik çarpması gibi bir durumun söz konusu olamayacağını, kiracının ancak kaçak elektrik kullanma girişimi halinde bu kazaya uğrayabileceğini söyledi. Kendilerinin evde tadilat yapmadıklarını belirten avukat iddiaları reddetti. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@