Evine Haciz Gelen Ev Sahibi Avukatı Silahıyla Öldürdü

Kocaeli'nde evine haciz gelen bir kişi, görevlilere silahlı saldırıda bulundu. Saldırı sonunda Avukat Ersin Arslan yaşamını yitirdi.

Evine Haciz Gelen Ev Sahibi Avukatı Silahıyla Öldürdü

Kocaeli'nin Gebze İlçesinde borçlarından dolayı bir kişinin evine haciz işlemi başlatıldı. Haciz işlemlerinin tamamlanması için gün içerisinde görevliler şahsın evine gittiler. Gebze ilçesi Sultan Orhan Mahallesi 1113 Sokak'ta bulunan eve Avukat Ersin Arslan ve icra memurları birlikte gittiler.

SİLAHLI SALDIRI DÜZENLEDİ

Evine gelen icra memurları ile Avukat Ersin Arslan'a ev sahibi şahıs silahlı saldırı düzenledi. Memurlara haczi yaptırmak istemeyen ev sahibi Y.Y, isimli şahıs tabancasıyla ateş açmaya başladı. Saldırganın açtığı ateş sonrası Avukat Ersin Arslan yaralandı. Saldırının ardından kanlar içerisinde yere yığılan avukat için hemen ambulans çağrıldı. Kısa sürede olay yerine çok sayıda polis memuru ile sağlık personelleri geldi. Avukat Arslan'ın karın bölgesinden yaralandığı bildirilirken sağlık ekipleri hemen hastaneye götürdüler. İlk müdahalesinin ardından tedaviye alınan Avukat Arslan sağlık ekiplerinin tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.

ADALET BAKANI GÜL'DEN AVUKAT İÇİN PAYLAŞIM

Görevi sırasında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Avukat Ersin Arslan için Adalet Bakanı Abdülhamit Gül bir paylaşımda bulundu. Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Bakan Gül "Avukat Ersin Arslan’ın, haciz işlemi esnasında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiğini derin bir üzüntüyle öğrendim. Saldırıyı en güçlü şekilde kınıyorum. Ersin Arslan'a Allah'tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve tüm avukat meslektaşlarımıza başsağlığı dilerim'' ifadelerini kullandı.

TBB BAŞKANI FEYZİOĞLU'DA AÇIKLAMADA BULUNDU

Yaşanan acı olayın ardından bir paylaşımda ürkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu tarafından yapıldı. Acımız Büyük ifaderini kullanan Feyzioğlu paylaşımında '''İstanbul Barosu’na kayıtlı meslektaşımız Avukat Ersin Arslan’ın, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde haciz işlemi için gittiği evde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinden derin üzüntü duyuyoruz. Sayın Başsavcımız soruşturmayla doğrudan ilgileniyor'' dedi.