Evine Hemen Otur, Ödemeye 6 Ay Sonra Başla! İş Bankası Şimdi Al Nisan 2022'de Öde Konut Kredisi Veriyor!

6 ay ertelemeli konut kredisi kampanyası ile evini hemen al, ödemesine 2022'de başla imkanı sunuldu. İş Bankası konut kredisi kampanyası detayları haberimizde!

Finans 05.10.2021 - 11:55 05.10.2021 - 11:57 Gülcan Özer

Ev sahibi olmak isteyen kişilere İş Bankası büyük bir fırsat sundu. 6 ay ertelemeli konut kredisi kullanma imkanı sunulan İş Bankası kredi kampanyası kapsamında kredi çekerek evini hemen satın alan kişiler ilk taksit ödemesini tam 6 ay sonra 2022 senesinin Nisan ayında yapmaya başlayacaklar. 

Böylelikle ev sahibi olurken yapılan yüksek masrafların yanı sıra birde konut kredisi taksit ödemesi yapma yükünden kurtulan kişiler daha kolay ödeme koşulları altında yeni evlerine sahip olma imkanı elde edecekler. 

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI! 6 AY ERTELEMELİ KREDİ NASIL ÇEKİLİR?

İş Bankası internet sitesi üzerinden yapılan  açıklama ile duyurulan konut kredisi kampanyası kapsamında ev sahibi olmak isteyen kişilere 6 ay ertelemeli konut kredisi kullanma imkanı sunulmuş oldu. Düzenlenen kampanyadan yararlanan kişiler evlerini hemen satın alırken ilk taksit ödemesini ise Ekim ayında konut kredisi çekmeleri durumunda 2022 senesinin Nisan ayına kadar erteleme hakkına sahip olacaklar. 

Kampanyadan yararlanmak isteyen kişiler İş Bankası konut kredisi başvurusu işlemlerini İş Bankası şubeleri üzerinden yapabilecekler. Ertelemeli konut kredisi kampanyası başvuruları için şubeler üzerinden destek verilecek. 

iş-bankası-konut-kredisi-hesaplama-tablosu-ekim-2021

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU EKİM 2021! 120 AY VADELİ 200 BİN TL KREDİ AYLIK TAKSİT TUTARI NE KADAR, KAÇ TL?

Konut kredisi çekmek isteyen müşterileri için faiz indirimi yapan İş Bankası aylık yüzde 1,38 faiz oranı ile en uygun kredi veren bankalar arasına girdi. Bankanın vermiş olduğu faiz oranı ile 120 ay vadeli 200 bin lira konut kredisi çeken kişilerin aylık  taksit tutarı kredi erteleme talebi olmaması durumunda 3 bin 420 TL olarak gerçekleşiyor. 

Ertelemeli kredi kullanılması durumunda ise ertelenen sürenin kredinin toplam vadesinden  düşülmesi nedeni ile hesaplama değişkenlik gösteriyor. Ertelemeli konut kredisi hesaplama işlemleri İş Bankası şubeleri üzerinden yine müşteri temsilcisi tarafından yapılırken İş Bankası internet sitesi tarafından yapılan hesaplamada ise ertelenen ayların ödemelerinin ilk taksit ödemesinde toplu olarak alınması nedeni ile ilk taksit ödeme tutarı en az 16 bin 744 TL olarak gösteriliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@