Evini Devletten Alacaklara 20 Şehirde Lojman! 0.95 Faizli Krediyle Apartman Dairesi, Müstakil Ev, Dubleks Tripleks Evler

13 - 17 Ekim lojman, kamu konutu satış duyuruları yayımlandı. 20 şehirde 0.95 faizli konut kredisiyle lojman satışı yapılacağı ilan edilen duyurularda farklı tiplerde lojman satışları olacak.

Emlak Haberleri 13.10.2021 - 09:01 13.10.2021 - 09:09 Mustafa KARAGÖZ

Devlete ait kurumlar 20 farklı şehirde lojman satışı yapacaklarını ilan ettiler. 13 Ekim ile 17 Ekim tarihleri arasında başvuraları alınacak olan ilanlarda çok farklı özelliklerde lojman ilanları bulunuyor. İşte evini devletten almak isteyenlere sunulan imkanlar. 

20 ŞEHİRDE 0.95 FAİZLİ KREDİYLE LOJMAN SATIŞI YAPILACAK

Güncel lojman satış ilanlarında toplam 20 şehir için duyuru var. İlanlar arasında Ankara, İzmir ve İstanbul yer alırken çeşitli büyükşehir belediyeleri de duyuruları yer alıyor. 

Lojman satışları genellikle SGK, PTT, VGM gibi kurumların yanı sıra İl Milli Emlak Müdürlükleri ve Belediye Başkanlıkları ile oluyor. 

Son lojman satış duyurularına bakıldığında lojman satışı yapılacağı ilan edilen edilen tüm illere dair liste şöyle şekillendi. 

Şehir Şehir Liste; Diyarbakır, Manisa, Ankara, Sivas, Denizli, Bursa, Kütahya, Gaziantep, Bursa, Karabük, Artvin, Kayseri, İzmir, Balıkesir, Tekirdağ, Muğla, Erzurum, Antalya, Çanakkale, Aydın.

13 Ekim ile 17 Ekim Lojman Satışları

* Apartman dairesi satışı için 17 duyuru bulunuyor. (Bu duyurularda onlarca konut satılacak. Sadece Ankara için ilan edilen bir duyuruda 59 lojman satılacağı duyuruldu.)

* Dubleks daire için 2 duyuru var. 

* Müştemilatlı ev ve bahçesi için 2 duyuru var.

* Avlulu kavgir ev için 1 duyuru var.

* Kerpiç köy evi için 1 duyuru var.

* Tripleks ev için 1 duyuru var.

LOJMAN ALACAKLARA ÖZEL 0.95 FAİZLİ KREDİ

Lojman alımlarına özel olarak konut kredisi sağlanıyor. Garanti BBVA ve Milli Emlak Müdürlüğünün anlaşmalı olduğu diğer bankalar lojman alımlarına düşük faizli kredi sağlarlar. 

Düşük faiz olanağının yanı sıra lojman alımlarına uzun vade ve esnek ödeme seçenekleri sunulur. 

En sade şekliyle herhangi bir devlet kurumundan lojman almak isteyenlere Gaaranti BBVA aylık 0.95 faiz oranıyla, vade farkı olmadan 120 ay va olanağıyla ve kazanç durumuna göre esnek ödeme seçenekleri ile konut kredisi verir. 

GÜNCEL LOJMAN SATIŞ İLANLARI

Başvuru süreci başlamış yada önümüzdeki dönemde başlayacak olan lojman satış duyurularını liste halinde sizlerle paylaşıyoruz. İşte il il konut satış duyuruları. 

13 17 ekim lojman (5)13 17 ekim lojman (4)13 17 ekim lojman (3)13 17 ekim lojman (2)13 17 ekim lojman (1)

LOJMAN ALIMLARINA BAŞVURU İŞLEMLERİ

Lojman alımlarına başvuru yapmak isteyenler süreci ihale tarihine göre ayarlayacaklar. İhale tarihinden önce kurumlarla iletişime geçecek olan istekliler önce ihale şartnamesi alacaklar. Ardından ihale geçici teminat bedeli ödenecek, ihale başvuru evrakları kuruma teslim edilecek. Süreç son olarak ihaleye katılım ve teklif verme işlemleri ile son bulacak. Tüm işlemler ilanı yayımlayan kurumun ihale yada emlak birimi ile halledilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@