Evini Güçlendirmek İsteyenlere Devlet 50 Bin Lira Faiz Desteği Verecek!

İstanbul'da yaşanan şiddetli deprem sonrası kentsel dönüşümün önemi bir kere daha ortaya çıkarken devlette kentsel dönüşüm için yeni hamleler yapmaya hazırlanıyor.

EMLAK HABERLERİ 30.09.2019 - 21:00 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

İstanbul'da yaşanan şiddetli deprem sonrası kentsel dönüşümün önemi bir kere daha ortaya çıkarken devlette kentsel dönüşüm için yeni hamleler yapmaya hazırlanıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen Türkiye Gazetesi'ne vermiş olduğu röportaj ile gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Kentsel dönüşüm ile alakalı olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak vatandaşların işlemlerini kolaylaştıracak düzenlemeler yapacaklarını belirten Gürgen yeni destekler vereceklerini müjdeledi. 50 Bin Lira Faiz Desteği Verilecek! Gürgen yapmış olduğu açıklamasında ''Mesela altı katlı binanız var. Güçlendirmek istiyorsunuz, projeleri hazırladınız. Belediyeye gittiğinizde 'Burası dört kata düşmüş, iki katını yık' gibi bir cevapla karşı karşıya kalınabiliyor.Bunun önünü açacağız. Güçlendirme de ruhsata tabi olacak. Yeterliliğe sahip firmalar projeyi hazırlayacak. İnşaatını bir yükleniciye verecek. Parası neyse verecek ve yaptıracak. Binasını güçlendirmek isteyenler için alacakları kredi için hane başına 50 bin liraya kadar faiz desteği sunuluyor.Bu, 10 yılda geri ödenecek. Amacımız, muhtemel bir depremi en az kayıpla atlatmak. Şartlarımız elbette mevcut. Mülkiyetle alakalı problem olmayacak. Başkasının arsasına ev yaptıysan ona şans veremeyiz. Kendi sınırları içerisinde kalıyorsa ve ilave metrekare kazanmayacaksa izin bulunuyor" dedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@