Evini Satıp Kripto Paraya Yatıran Emlakçı, Her Şeyini Kaybedince İntihar Etti!

Özellikle de Türkiye'de son dönemde yatırımcıların gözdesi haline gelen kripto para birimleri büyük dramların da yaşanmasına neden oluyor. Daha önce kripto para nedeni ile yaşanan intihar gündemi sallamış, 4 kişilik aile faciasının altından kripto para çıkmıştı. Yeni bir intihar haberi ise İstanbul'dan geldi.

Evini Satıp Kripto Paraya Yatıran Emlakçı, Her Şeyini Kaybedince İntihar Etti!

İstanbul Kağıthane Hamidiye Mahallesi'nde emlakçılık yapan C.Ü. iddialara göre evini satarak tüm birikimini kripto paralara yatırdı. 50 yaşındaki emlakçı C.Ü. dün sabah işyerini açtı ve bilgisayarını açarak borsada yaşanan gelişmeleri inceledi.

Yapmış olduğu kripto para yatırımı nedeni ile büyük zarar ettiğini gören emlakçı iddialara göre yaşadığı para kaybı nedeni ile ruhsatsız olduğu belirlenen silahı başına dayayarak intihat etti.

EVLİ VE 1 ÇOCUK BABASI EMLAKÇI KRİPTO PARA NEDENİ İLE İNTİHAR ETTİ!

Silah sesini duyan işyerine komşu olan diğer esnafların dükkana girmesi ile beraber olay ortaya çıkarken olay yerine hemen ambulans istendi. Gelen sağlık görevlilerin ilk müdahalesinin ardından Kağıthane'de özel bir hastaneye kaldırılan emlakçı burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olay yerine gelen güvenlik görevlileri tarafından yapılan ilk incelemede güvenlik kameralarındaki görüntülerde emlakçının işyerine geldi, bilgisayarını açarak bir süre bilgisayarda işlem yaptığı, sonrasında ise intihar ettiği tespit edilirken işyerinde olay esnasına kimse olmadığı tespit edildi.

YAŞANAN OLAY İLK DEĞİL!

Ne yazık ki daha önce de Mart ayında lüks villada bir aile faciası yaşanmış, 3 katlı villada oturan bir kişinin annesi, babası ve kız kardeşini öldürdükten sonra intihar ettiği belirlenmiş, intihar eden genç adamın akrabaları yaşanan cinnetin nedenini kripto para olduğunu söylemişlerdi.

Son dönemde özellikle de sosyal medyada kolay yoldan zengin olma imkanı sunduğu iddia edilerek sürekli pompalanan başarı hikayeleri pek çok kişinin kripto paralara yönelmesine neden olmuş, dün ise Türkiye'nin yerli kripto para borsası Thodex'in sahibinin 2 milyon dolarlık vurgun yaparak yurt dışına kaçtığı ve 400 bin kişinin dolandırıldığı iddiaları gündemi sallamıştı.