Evinizi devletten alın! Hem ucuz hem kredisiz taksitli Çarşamba Perşembe Cuma lojman satışları

Kamu kurumlarının konut satış duyuruları 18 19 20 Mayıs tarihlerinde devam edecek. Bu süre içerisinde Ankara İzmir İstanbul başta olmak üzere yurdun birçok şehrinde taksitle lojman satışı yapılacak.

Emlak Haberleri 18.05.2022 - 09:15 18.05.2022 - 09:15 Mustafa Karagöz

Emlak365.com -  Kamu kurum ve kuruluşlarına ait olan, kullanılmayan, boş durumda bulunan konutların satışları için yeni duyurular gelmeye devam ediyor. Mayıs ayının üçüncü ve dördüncü haftaları için yayımlanan duyurularda birçok farklı şekilde lojman satışı olacağı ilan edildi. Listelerde 1+1 konutların yanı sıra iki katlı dubleks 5+2 konutlar da var. 

Lojman satışlarında en düşük fiyatlar ise 100.000 TL ile 150.000 TL arasında değişiyor. Kurumların listelerinde yer alan en pahalı konutlar ise milyon TL sınırına kadar ulaşıyor. Peki parası olan için peşin olmayan için ise taksit olanağı bulunan lojman satışlarına nasıl dahil olunur, devletten ev nasıl alınır? İşte adım adım bilmeniz gerekenler. 

DEVLETTEN EV NASIL ALINIR?

Devlet kurumlarından ev almak isteyenler için fiyatlar çok uygun olabilir. Bu kapsamda kurumlar konut satışlarını ihale ile yaparlar. Devletten ev alacaklar öncelikle basın ilan kurumu, milli emlak müdürlüğü, belediye başkanlıklarının resmi sitelerinden ihale duyurularını inceleyecekler. Burada kendi şehirleri ilçeleri için konut satışı olup olmadığını kontrol edecekler. Eğer konut satışı varsa ikinci adıma geçecekler.

Konut satışlarında kendi durumuna uygun bir ilan bulanlar ise tüm süreci ilanı yayımlayan kurum ile tamamlayacaklar. 

Kurumun resmi sitesinden yada ihale emlak biriminden satışlara dair tüm detaylar öğrenilecek. Daha sonra kurumdan ihale şartnamesi alınacak. Şartnamede konutun hangi usul ile satılacağı, ihale muhammen bedeli, açık artırma adresi tarihi gibi tüm detaylı bilgiler yer alıyor. Şartnameyi inceleyenler fiyatı kendine uygun bulanlar kılavuzda yer alan evraklar ile birlikte başvurularını tamamlayacaklar. 

18 19 20 MAYIS ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA KONUT SATIŞLARI

Lojman, kamu konutu almak isteyenler için basın ilan kurumunun ihale birimi üzerinden duyurulan ilanları tablo halinde sizlerle paylaşıyoruz. Bu duyurulara dair görseller Basın İlan Kurumu ( ilan gov tr ) sitesinden alınmıştır. 

18 19 20 mayıs lojman satışları5 18 19 20 mayıs lojman satışları4 18 19 20 mayıs lojman satışları3 18 19 20 mayıs lojman satışları2 18 19 20 mayıs lojman satışları

KREDİSİZ TAKSİT SEÇENEĞİ BULUNUYOR

2886 sayılı kanunun 45. Maddesine göre satışı yapılacak olan kamu konutlarının satışlarında taksit seçeneği de bulunuyor. İhaleye verilen son teklif üzerinden konutu almaya hak kazananlar, o fiyat üzerinden yüzde 25 peşinat ödeyebilir ve geri kalan tutarı 24 ay vadede ödeyebilir. Bu dönemde ise güncel faiz oranı eklenerek taksitlendirme yapılır. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@