Evlenme ve Ev Hayali Kuranlara Devletten 55 Bin TL'ye Varan Hibe Destek

Devlet tarafından konut desteği ve evlilik desteği nasıl alınır? Ev sahibi olmak isteyenlere konut hesabı ile ev alma desteği.

Emlak Haberleri 24.11.2018 - 12:48 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Devlet tarafından konut desteği ve evlilik desteği nasıl alınır? Ev sahibi olmak isteyenlere konut hesabı ile ev alma desteği. Evlilik hesabı ile gençler evlilik desteğinden nasıl faydalanabilirler? Devlet tarafından sağlanan evlilik ve konut nasıl alınır?

Devlet tarafından sağlanan evlilik ve konut desteklerine dair tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz. Bilindiği üzere devlet çok sayıda alanda vatandaşlara destekler sağlıyor. Bu desteklerden iki tanesi ise konut desteği ile evlilik desteği. Bu vatandaşlar bu iki desteği aynı anda alabiliyorlar. Eğer bir çift anlaşmalı olarak bu desteklerden faydalanmak isterlerse ayrı ayrı 27 bin 500 TL, toplamda ise 55 bin TL'ye varan kredinin sahibi olabilirler. 15 BİN TL EVLİLİK DESTEĞİEvlenmeyi planlayan gençlere devlet tarafından belirli koşullar sağlanması ve istenilen işlemlerin tamamlanması halinde kişi başı 7 bin 500 TL'ye varan destek ödemesi yapılıyor. Bu destekten faydalanmak için ilk şart adayların 27 yaşından küçük olmaları gerekiyor. Yaş şartını sağlayan adayların çeyiz hesabı açtırması ve bu hesaba düzenli ödeme yapması gerekiyor. Düzenli ödeme yapan gençlere yatırdıkları para miktarı ve süresi kadar hibe destek veriliyor. Ödeme planına göre gençler hesaba 36-48 ay arası para yatırdığında yatırdığı tutarın yüzde 10'u kadar, 48-60 ay arası düzenli para yatırırsa yatırdığı paranın yüzde 15'i60 ayın üstünde para yatırırsa yatırdığı tutarın yüzde 20'si kadar destek alır. Bu ödeme planlarında en düşük tutar 5 bin TL en yüksek tutar ise 7 bin 500 TL olarak belirleniyor.40 BİN KONUT DESTEĞİEvlenecek çiftler konut desteği ile ayrı ayrı 20 bin toplamda 4 bin TL destek sahibi alabilirler. Gençlerin destek için çeyiz hesabına benzer bir hesap açtırmaları gerekiyor. Ancak konut hesabı açtırmak için yaş şartı bulunmuyor. Çeyiz hesabında olduğu gibi konut hesabı açanlar, bu hesaba düzenli para yatırdıklarında en az 13 bin TL en fazla ise 20 bin TL destek ödemesi alırlar. Konut hesabına 36 ila 47 ay arasında para yatıranlar hesapta biriken paranın yüzde 15'i tutarında destek alırlar. Bu süre için en fazla 13 bin TL ödeme yapılıyor. 48 ila 59 ay para yatıranlar hesapta biriken paranın yüzde 18 destek alırlar ve maksimum tutar 14 bin TL'dir. Hesaba 5 yıl ve daha uzun süre kalanlara ödeme miktarının en fazla yüzde 25'i kadar destek alıyor ve bu destek miktarı 20 bin TL'ye ulaşabiliyor.Ev Alana 20 Bin TL Devlet Desteği Nasıl Alınır, Konut Hesabı Şartları Nelerdir?Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@