Evlenmek İsteyenler Gençler için Yeni Ev Düzmek Ne Kadar? Bekarlık Vergisi Daha İyi, Çünkü Evlilik İçin En Az 80 Bin Lira Lazım!

Evlilik vergisi iddiaları gündeme büyük yankı uyandırırken gençler evlenmediklerini değil evlenemediklerini dile getirmeyi sürdürüyor.

GÜNDEM 02.02.2020 - 13:52 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Evlilik vergisi iddiaları gündeme büyük yankı uyandırırken gençler evlenmediklerini değil evlenemediklerini dile getirmeyi sürdürüyor. Açıklanan yeni evlilik masrafları 2020 yılında 80 bin liraya çıktı. İşte yeni ev düzmenin maliyeti ve evlilik listesi ile alınması gerekenlerin tutarları... Düğün masrafları ne kadar tutar?

Gençler evlilik masrafları nedeni ile evlenememekten şikayet ederken 2020 yılı için açıklanan rakamlar gençlerin isyanının haklı olduğunu bir kere daha gösterdi. EVLİLİK DÜĞÜN MASRAFLARI LİSTESİ 2020! DÜĞÜN MASRAFLARI NE KADAR TUTAR?Evlenmek isteyen gençler her geçen gün artan düğün masrafları altında ezilmeye devam ederken özellikle de artan altın fiyatları gençlerin belini büküyor. Açıklanan son rakamlara göre evlilik maliyeti en düşük 80 bin lira rakamına ulaştı. 4. Samsun EV'leniyoruz Fuarı'nda firmalar masrafları açıkladı. İşte kalem kalem düğün masrafları listesi 2020!EVLENİRKEN MOBİLYA NE KADAR TUTAR?Fuara katılan mobilya mağazası sorumlusu Enver Görmüş, "Yatak odası, yemek odası ve koltuk takımı gruplarına ortalama 20 bin liraya sahip olabiliyorken bütçenin biraz daha üzerine çıkarak 30-40 bin lirayı da bulabiliyor. Günümüzde her şey metale döndü.Metalin paslanıp paslanmaması boyalı malzemenin üzerindeki lake kullanılan malzeme farkı gibi nedenler ister istemez fiyatta farklılık oluşturabiliyor" diyerek en düşük mobilya masrafı tutarının 20 bin lira olduğunu dile getirdi. EV DÜZERKEN HALI, PERDE VE SETİ TAKIMI KAÇ LİRA TUTAR, MALİYETİ KAÇ TL?Fuarda açıklanan rakamlara göre en ucuz perde ve halı maliyeti 6 bin lira olurken çamaşır makinesi, buzdolabı ve bulaşık makinesi dahil bir set ise en uygun 5 bin 900 liraya ulaştı. EVLENİRKEN GELİNLİK, KUAFÖR, DÜĞÜN SALONU GİBİ DÜĞÜN MASRAFLARI KAÇ LİRA?Organizasyon ücretleri en yüksek tutan kalem olarak dikkat çekiyor. Konu hakkında açıklamada bulunan Düğün salonu kurumsal satış müdürü Elif Kabulü, "Düğün salonunun ortalama maliyeti kişi sayısına ve içerisindeki pakete göre değişiyor.Fiyat aralığı 10 bin TL'den başlıyor, 35 bin TL'ye kadar gidebiliyor. Tercihe göre ve bunların içerisine bütün hizmetler dahil. Fotoğrafçısından kameramanına yiyeceği ve içeceğine kadar müzisyeni ve organizasyonu da dahil olmak üzere böyle bir fiyat aralığı var" dedi. EVLENECEK ÇİFTLER EN ÇOK ALTIN ALIRKEN ZORLANIYOR! Kuyumcu Osman Türk, "Yeni evlenecek olan çiftler tek taşla başlıyor. Tek aşkımsın benimi göstermek için ilk önce tek taş alıyorlar. Daha sonra alyans alıyorlar. Alyanstan sonra set takımı, yüzük, küpe, kolye, bileklik gibi şeyler alıyorlar. İlk başta tek taş pırlanta ile başlıyor. Pırlanta ortalama bin 500 TL'den başlıyor.Eğer Savarovski taş isterlerse 500 TL'den başlıyor. Bir düğün alışverişi normalde söz kısmından başlayarak düğüne kadar olan kısımda ortalama yeni evlenecek çiftlerin 50 bin TL civarında en az bir para biriktirmeleri gerekiyor. Bunu 40 bin TL'ye de 30 bin TL'ye de indirebilirsiniz. Bu sizin bütçenize bağlı. İki gönül bir olunca inşallah sonu da güzel olur diyoruz" dedi. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@