Evlilik Hazırlığında Olan Çiftlerin Dikkatine: Yüzde 1,59 Faiz Oranlı Evlilik Kredisi Başvuruları Başladı!

Yeni dönemde artan hizmet fiyatlarına karşın çiftlerin yanında olduğunu duyuran TEB, İş Bankası ve Garanti BBVA, evlilik kredisi kampanyalarının detaylarını bildirdi...

Finans 27.04.2022 - 16:12 27.04.2022 - 16:15 Duygu Dilan Duman

Döviz kurlarında ve altın piyasasında gözlenen ani yükselişlerden ötürü zamlanan düğün masrafları, hayatlarını birleştirme safhasında olan çiftlerin bütçelerini aşmaya başladı. Bu noktada devreye giren TEB, İş Bankası ve Garanti BBVA, evlilik kredisi hizmetleri ile çiftlerin yanında olduğunu duyurdu.

Türkiye Ekonomi Bankası Evlilik Kredisi 2022

Türkiye Ekonomi Bankası yeni dönemde artan evlilik masraflarına karşın çiftlerin yanında olduğunu duyurdu. Banka evlilik kredisi hizmetinin ayrıntılarını paylaştı.

TEB tarafından geliştirilmiş olan evlilik kredisi kampanyasının azami vade sayısı 36 ay, aylık faiz oranı yüzde 1,59 olarak belirlendi. Bu veriler ışığında çekilecek olan 20 bin TL’lik kredinin aylık taksit ödemesi 773,11 TL olarak hesaplandı.

Garanti BBVA Evlilik Kredisi 2022

garanti bbva konut kredisi-2

İhtiyaç kredisi kampanyasının düğün, nişan, mobilya, balayı ve diğer evlilik masrafları için de kullanılabileceğini duyuran Garanti BBVA, ilgili hizmetinin ayrıntılarını paylaştı. Garanti BBVA tarafından geliştirilmiş olan evlilik kredisi kampanyasının azami vade sayısı 36 ay ve aylık ortalama faiz oranı yüzde 2,29 olarak belirlendi.

Garanti BBVA, yeni dönem için geliştirmiş olduğu evlilik kredisi kampanyası için bir örnek hesaplama tablosu yayınladı. Buna göre ilgili hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşların faydalanacakları evlilik kredisi hizmetinin örnek hesaplama tablosu şu şekilde oluşturuldu:

  • Kredi tutarı: 15 bin TL
  • Faiz oranı: Yüzde 2,29
  • Vade sayısı: 36 ay
  • Aylık taksit tutarı: 661,47 TL
  • Geri ödenecek toplam tutar: 23.887,92 TL

Türkiye İş Bankası Evlilik Kredisi 2022

Evlilik hazırlığı içerisinde olan çiftlere nakit hizmeti sunacağını açıklayan bankalardan biri de Türkiye İş Bankası oldu. Banka, ilgili hizmetinin tüm ayrıntılarını kamuoyu ile paylaştı.

Türkiye İş Bankası tarafından geliştirilmiş olan ve çiftlerin her türlü düğün masraflarının karşılanması amacı ile kullanılabilecek olan evlilik kredisi hizmetinin azami vade sayısı 36 ay, aylık faiz oranı ise yüzde 1,90 olarak belirlendi. Banka, ilgili hizmetinden yararlanmak isteyen müşterileri için örnek bir hesaplama tablosu da yayınladı. Buna göre ilgili hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşların faydalanacakları evlilik kredisi hizmetinin örnek hesaplama tablosu şu şekilde oluşturuldu:

  • Kredi tutarı: 20 bin TL
  • Faiz oranı: Yüzde 1,90
  • Vade sayısı: 36 ay
  • Aylık taksit tutarı: 820,37 TL
  • Geri ödenecek toplam tutar: 29.633,32 TL

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@