Eximbank'tan KOBİ'lere Özel İhracata Hazırlık Kredisi ! İhracat Yapan Firmalara Düşük Faizli Kredi İmkânı

Eximbank, ithalat ve ihracat ile iştirak eden firmalara destek olmaya devam ediyor. Uzun vadeli ve düşük faizli kredi paketleriyle dikkat çeken Eximbank, şimdi de yeni kredi paketini duyurdu.

Finans 16.10.2021 - 15:32 16.10.2021 - 15:32 Serhat Karaman

Eximbank, ithalat ve ihracat ile iştirak eden firmalara destek olmaya devam ediyor. Uzun vadeli ve düşük faizli kredi paketleriyle dikkat çeken Eximbank, şimdi de ihracata hazırlık aşamasında olan KOBİ’ler için yeni bir faaliyet raporu hazırladı. 720 güne varan vadelerle ihracat kredisi çekmek için Eximbank’ın eşsiz kredi paketlerini tercih edebilirsiniz.

İhracatçı KOBİ’ler, kendi öz kaynaklarının yetersiz kaldığı durumlarda bankalardan kredi kullanabilmekte. Spot, rotatif ya da taksitli kredi şeklinde kullanılan krediler, ithalat ve ihracat masraflarını karşılamak adına etkili olabilmekte. Dolar ve faiz fiyatlarındaki artışla beraber gerek döviz kredileri, gerekse Türk Lirası cinsinden kredilerin maliyetinin arttığını görüyoruz. Eximbank, bu aşamada devreye girerek firmalara Türk Lirası ve döviz cinsinden uzun vadeli, düşük faizli kredi olanağı sunuyor.

Düşük Faizli Dolar ve Türk Lirası Kredileri İçin En Doğru Tercih Eximbank

Dolar ve Türk Lirası kredi ihtiyaçlarınız için Eximbank’ı tercih ettiğinizde farklı vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Türk Lirası için tercih edebileceğiniz vadeler aşağıdaki gibidir;

·         120 Gün Vade Tek Taksit

·         180 Gün Vade Tek Taksit

·         360 Gün Vade 2 Taksit          

·         540 Gün Vade 3 Taksit

eximbank-ihracat-kredisi

KOBİ İhracata Hazırlık Kredisi dolar içinse aşağıdaki vade seçenekleriyle kullanılabilmekte;

·         120 Gün Vade Tek Taksit

·         180 Gün Vade Tek Taksit

·         360 Gün Vade Tek Taksit      

·         360 Gün Vade 2 Taksit

·         540 Gün Vade 2 Taksit (1 yıl ödemesiz dönem)

·         540 Gün Vade 3 Taksit

·         720 Gün Vade 3 Taksit (1 yıl ödemesiz dönem)

·         720 Gün Vade 4 Taksit

Ek olarak EURO cinsinden kullanılacak KOBİ ihracata hazırlık kredileri için öngörülen vadeler de Dolar için uygulanan vadelerle aynı.

KOBİ İhracata Hazırlık Kredisi Hesaplama

KOBİ ihracata hazırlık kredisini 720 gün vade ve 4 taksit şeklinde 500.000 USD olarak kullananlar her bir taksitte 133.982,83 USD ödeme yapmak durumunda kalıyor. Vade sonunda 500.000 USD kredi için toplam geri ödeme ise 522.469,54 USD’ ye denk geliyor. Bankalardan alınacak tekliflere göre uygulanan faizin çok düşük tutarda olduğunu söylemek mümkün.

Eximbank KOBİ ihracata hazırlık kredisi için Eximbank web sitesinden iletişim formunu doldurmak suretiyle başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca Eximbank temsilcilikleri üzerinden de evraklarla beraber başvuruda bulunmanız mümkün. Kredi Talep Formu, KOBİ Beyan Formu gibi başvuru evraklarını Eximbank web sitesinden indirebilirsiniz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@