Eylül Ayının İlk Anket Sonuçları! Bu Pazar Seçim Olsa Hangi Parti Kazanır, Partilerin Son Oy Oranları!

Yöneylem Araştırma Merkezi Eylül ayının ilk anket sonuçlarını açıkladı. Bu Pazar milletvekili seçimleri olsa kim kazanır, partilerin oy oranı, Cumhurbaşkanı seçim anketi sonuçları!

Gündem 09.09.2021 - 16:35 09.09.2021 - 16:41 Gülcan Özer

Siyaset kulislerinde tansiyon her geçen gün biraz daha yükselirken son anket sonuçları da yakından takip ediliyor. Siyasi partiler kadar vatandaşlar tarafından da yakından takip edilen anket sonuçları için Eylül ayının ilk anket çalışması ilan edildi. 

SON ANKET SONUÇLARI: BUGÜN SEÇİM OLSA KİM KAZANIR, PARTİLERİN OY ORANI YÜZDE KAÇ?

Yöneylem Sosyal Araştırmalar Merkezi tarafından gerçekleştirilen son anket çalışmasının sonuçları kamuoyuna ilan edildi. Açıklanan anket çalışmasına göre katılımcılara "Önümüzdeki Pazar cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turu yapılacak olsa aşağıdaki adaylardan hangisine oy verirsiniz?" sorusu yöneltildi. Ankete katılan katılımcıların vermiş olduğu yanıtlara göre oy oranları şu şekilde sıralandı; 

bu-pazar-seçim-olsa-cumhurbaşkanı-anketi

Recep Tayyip Erdoğan Yüzde 36,6

Kemal Kılıçdaroğlu Yüzde 30,4

Selahattin Demirtaş Yüzde 12,7 

Kararsızım Yüzde 3,5

Oy Kullanma Yüzde 15 

Cevap Yok Yüzde 1,8

bu-pazar-seçim-olsa-kim-kazanır-1

BU PAZAR SEÇİM OLSA KİM KAZANIR? PARTİLERİN SON OY ORANLARI 

"Bu pazar milletvekilliği seçimi olsa hangi partiye oy veririsiniz?" sorusuna katılımcıların vermiş olduğu yanıtlara göre AK Parti ile CHP arasındaki oy farkı iyice eridi. AK Parti'nin oy oranı yüzde 31,5 olarak açıklanırken CHP'nin oy oranı ise yüzde 27,1 oldu. İYİ Parti ise yüzde 14,7 oy oranı ile ankette ilk 3 içerisine giren son parti oldu. 

HDP anketten yüzde 10,3 oranı ile dördüncü parti olarak çıkarken, MHP yüzde 8,2 oy oranı ile 5. parti oldu. Muhalefet erken seçim baskısını iyice arttırmaya başlarken Cumhurbaşkanı Erdoğan ise son yaptığı açıklamasında seçimlerin normal takviminde yapılacağını belirterek 2023 yılını işaret etmişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@