EYT Heyetinin AK Parti MHP Çıkarması! Grup Başkanvekili EYT Yasasında Müjdeli Haberi Açıkladı

EYT düzenlemesi için son dakika gelişmesi. Emeklilik için yaş düzenlemesi bekleyen EYT'liler için AK Parti ve MHP'den yeni söz geldiği açıklandı. EYT ile emeklilik düzenlemesi 2022'de çözülecek sözü.

Finans 19.02.2022 - 11:59 19.02.2022 - 12:02 Mustafa Karagöz

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için yeni açıklama geldi. AK Parti kanadından gelen açıklamalar ile birlikte 2022 yılı için oldukça ümitlenen EYT'liler, gelen son dakika açıklaması ile umutlarını tazelediler. AK Parti ve MHP heyeti ile görüşen EYT'liler yasa için tarih aldılar. Emeklilikte Yaşı Bekleyenler için son gelişmeler. 

EYT'DE EMEKLİLİK DÜZENLEMESİNDE SON DAKİKA AÇIKLAMASI

EYT konusunda 2021 sonu ile 2022 başında hükümet kanadından çok sayıda açıklama gelmişti. 

AK Parti'den Cahit Özkan, Muhammed Emin Akbaşoğlu gibi isimlerden gelen açıklamalarda EYT için ilk adımların atıldığı vurgulanmıştı. EYT'nin 2022 yılında mutlaka ele alınacağı ifade edilirken tarih verilmemişti. 

Yapılan açıklamalarda Çalışma Bakanlığı'nın bir çalışma programı olduğu ifade edilmiş bu kapsamda bakanlığın öncelikli konuları olduğu ifade edilmişti. Bu konuların başında asgari ücret zammı, memur zammı, 3600 ek gösterge gösterilmişti. Bu düzenlemelerden iki tanesi tamamlandı 3600 ek gösterge yasasıda mart ayında TBMM'ye gelecek gibi duruyor. 4 çalışmadan 3'ünün tamamlanmasının ardından ise konuya ilişkin yeni açıklama geldi. 

EYT-Heyetinin-AK-Parti-MHP-Çıkarması!-Grup-Başkanvekili-EYT-Yasasında-Müjdeli-Haberi-Açıkladı

EYT HEYETİ AK PARTİ VE MHP TEMSİLCİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ

Çarşamba günü EYT'ye ilişkin federasyon ve platform temsilcilerinden oluşan bir heyet TBMM'de AK Parti ve MHP'nin kapısını çaldı. Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşları temsil etmek üzere hükümet temsilcileri ile görüşen heyet ilk olarak AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ile biraraya geldiler. EYT'lilerin ikinci görüştükleri isim ise MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay oldu. Ayrı ayrı gerçekleştirilen görüşmelerde temel sorunlar ve emeklilikte yaş mağduriyeti dile getirildi. 

Edinilen Bilgiye Göre; 

EYT heyeti ile MHP ve AK Parti Temsilcilerinin gerçekleştirdikleri toplantı sonrası bazı bilgiler ortaya çıktı. Elde edilen ilk bilgilere göre EYT sorunu 2022'de çözülecek. 

AK Parti'den Açıklama

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'nun emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesi adına yaptığı konuşmaya dair bilgilerde gün yüzüne çıktı. Akbaşoğlu'nun sorunu 2022'de çözeceğiz dediği öğrenilirken konuşmada "İlk iki mesele olan asgari ücret ve memur maaşlarını çözüme kavuşturduk. Üçüncü mesele olan 3600 ek göstergeyi şu an hallediyoruz. Sonra dördüncü mesele olan sözleşmelilerin kadroya geçirilmesinden sonra 2022 yılı içerisinde EYT'liler sorununu halledeceğiz" açıklamasında bulunduğu basında yer aldı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@