EYT ile Emeklilik Defteri Tamamen Kapandı Mı? Hükümetin EYT'liler ile İlgili Tüm Görüşleri

EYT ile emekli olmak isteyen vatandaşlar emeklilik haberi beklerken hükümet kanadından gelen üstüste açıklamalar ile bu umutlarını yitirdiler.

EKONOMİ 21.11.2019 - 14:34 15.07.2021 - 00:12 SERHATMEDYA

EYT ile emekli olmak isteyen vatandaşlar emeklilik haberi beklerken hükümet kanadından gelen üstüste açıklamalar ile bu umutlarını yitirdiler. Bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan çok net ifadeler ile konuyu ele alsa da EYT SYDD tarafından yapılan açıklamada mücadelenin devam edeceği bildirildi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) 2019 yılı içerisinde atılan bazı adımlar ile emekli olma umutlarını artırmışlardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından EYT ile ilgili kurulun kurulması, bu kurulun başına önemli bir atama yapılması, EYT'li vatandaşları heyecanlandırmış ve hükümetin çalışmalara başladığı yorumları bile yapılmıştı. Ancak bu konuda kısa bir dönem içerisinde yapılan açıklamalar, bu umutları oldukça azalttı. AK PARTİ EYT DEFTERİNİ TAMAMEN KAPATTI MI?Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu açıklamasında EYT yasasının adına adım atılmayağını ifade etti. SGK düzenlemesinin bozulmayacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimi kaybetmemize neden olsa bile yokum ifadelerini kullandı. Bu açıklamaların hemen ardından ise Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bir açıklamada bulundu. Bakan Selçuk konuşmasında EYT konusuna dair 10'dan fazla çalışma yapıldığını ancak bu çalışmaların hiçbirinde EYT maliyetlerinin sürdürülebilir olmadığını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Çalışma Bakanı Selçuk'un açıklamalarının ardından konuya dair yapılan son açıklamada ise eyt düzenlemesi adına kapıların tamamen kapatılmadığı ancak bu düzenlemenin çıkma ihtimalinin oldukça düşük olduğu ifade edildi. Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşların sayısı 6 milyon civarında. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@