EYT, KYK Borçları, Genel Af ve Nafaka! TBMM Genel Kurulu'da Haftanın Gündem Maddeleri

Aralık ayının ikinci haftasında TBMM Genel Kurulu'nda konuşulması ve dile getirilmesi beklenen konular arasında EYT, KYK Borçları, Genel Af ve Nafaka düzenlemeleri bulunuyor.

GÜNDEM 09.12.2019 - 10:44 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Aralık ayının ikinci haftasında TBMM Genel Kurulu'nda konuşulması ve dile getirilmesi beklenen konular arasında EYT, KYK Borçları, Genel Af ve Nafaka düzenlemeleri bulunuyor. Bu konularda hükümetin ve muhalefet partilerinin görüşlerini dile getirmesi ve vatandaşların beklentilerini ele almaları bekleniyor.

TBMM Genel Kurulu'nda ele alınacak konu başlıkları 2019 yılı Aralık ayı ve 2020 yılı Ocak dönemi itibariyle sıklaştı. Yoğun mesai harcayan meclis düzenlemelere son halini vermeyi ve görüşülmesi planlanan konu başlıkları hakkında da çalışmalarına devam ediyor. Bu dönemlerde hem vatandaşlar tarafından beklenen hemde siyasiler tarafından sık sık ele alınan bazı konu başlıkları bulunuyor. AF, KYK BORÇLARI, EYT VE NAFAKA MECLİS'TEEYT, KYK Borçları, Genel Af ve Nafaka adına atılacak adımlar gerçekleştirilecek görüşmeler milyonlarca vatandaş tarafından yakından takip ediliyor. Toplumun genelini iligilendiren bu dört düzenlemeye dair siyasilerin yeni açıklamalarda bulunması bekleniyor. Meclis'te dile getirilmesi beklenen EYT, KYK Borçları, Genel Af ve Nafaka başlıklarına ilişkin son durum değerlendirmeleri sizlerle. EYT YASASIEYT konusuna dair siyasilerin açıklamalarına her geçen gün yenileri ekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ele alınan emeklilikte yaşa takılanlar yasası için ise çok net ifadeler kullanıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan eyt düzenlemesi adına yapmış olduğu konuşmasında; bu düzenlemenin çıkmasının mümkün olmadığını ifade ederek imzalamayacağını açıklamıştı. Bu açıklamaların ardından ise CHP ve İYİ Partili vekiller konuyu sık sık meclis gündemine taşıdılar. GENEL AF YASASIGenel af yasası bekleyen vatandaşlara yönelik en önemli açıklamalarda birisi kısa süre önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından geldi. MHP Lideri Devlet Bahçeli açıklamasında, parti olarak sundukları genel af düzenlemesi kanun teklifini hatırlatarak bu teklifi geri çektiklerini hatırlattı. Af yasasına ilişkin atılan bu adım ise Meclis2te ele alınan ve görüşülmeye devam edecek başlıklar arasında. KYK BORÇLARIKYK Öğrenim Kredisine dair vatandaşları sevindiren açıklama ise Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan gelmişti. Bakan Berat Albayrak bu borçlar için çalışmalar yapıldığını ifade etmiş ancak içeriği hakkında bilgi vermemişti. Borçların silinmesi, faizlerin silinmesi veya borçların yapılandırılması konusunda bir düzenlemesi olması beklenirken yasanın Aralık ayı sona ermeden çıkması bekleniyor. NAFAKANafaka konusu da çok sayıda vatandaş tarafından bekleniyor. Süresiz nafaka olarak düzenlemenin sona ermesi ve bu alanda kökü değişikler yapılması beklenirken Adalet Bakanlığı'nın çalışmasının tamamlaması gerekiyor. Konu TBMM'de siyasiler tarafından ele alınırken Aralık sonunda çıkacak yeni yargı paketinde olup olmayacağı da merak ediliyor.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@