EYT'de tarih öne mi çekildi? 3600 ek gösterge ay sonunda tamam sıra hemen emeklilik bekleyenlerde

EYT yasası için beklemede olanlara dolaylı da olsa güzel haber geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yapmış olduğu açıklama ile çalışma süreci hakkında bilgi verdi.

Finans 10.05.2022 - 13:50 10.05.2022 - 13:50 Mustafa Karagöz

Emlak365.com -  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek gösterge yasası için Mayıs 2022 döneminin son günlerini işaret etti. Bakan Bilgin daha önceki konuşmasında EYT için çalışmalar,  3600 ek gösterge düzenlemesinden sonra geleceğini başlayacak demişti. Konuya ilişkin yeni açıklamalarda bulunan Bakan Bilgin ek gösterge için tarih verdi. Peki son açıklama sonrasında EYT ile Emeklilik düzenlemesi ne zaman meclise gelecek?

EYT İLE EMEKLİLİK NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE MECLİSE GELECEK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Konuşmasında asgari ücret, memur emekli maaşları gibi konular hakkında bazı bilgiler veren Bakan Bilgin daha sonra bakanlık olarak yürütülen çalışmaların hangi aşamada olduğunu aktardı. Bakan Bilgin bu bölümde yaptığı konuşmasında maaşlara ek zam noktasında Temmuz'da son duruma bakılacağını ve ondan sonra karar verileceğini söyledi. 

Daha sonra basın mensuplarının sorularına yanıt veren Bakan Bilgin, 3600 ek gösterge konusunda konuştu. 

Uzun bir süredi kamu gündeminde ele alınan ve ne zaman çıkacağı merak konusu haline gelen düzenleme hakkında Bakan Bilgin Mayıs ayı sonunu işaret etti. Çalışma Bakanı yasa hakkında "Kamu personelinin 3600 ek gösterge için en kapsamlı düzenleme yapacağımızı ifade etmek isterim, bu ayın sonunda bitirmiş olacağız. Ayrıntısını o gün paylaşacağız" ifadelerini kullandı. 

EYT'ye Değinmedi Ancak..

EYT düzenlemesi hakkında açıklama bekleyenler için Bakan Bilgin'den herhangi bir açıklama gelmedi. Ancak Bakan Bilgin'in ek gösterge açıklamasından eyt yasası için bir çıkarım yapılabilir. Bakan Bilgin daha önce eyt düzenlemesinin tarihine dair konuşmuş ve ek gösterge çalışmasından sonra ele alınacağını açıklamıştı. Ek gösterge yasasının tamamlanması bu ay sonunda gerçekleşirse Çalışma Bakanlığı'nın bir sonraki gündem maddesi eyt olabilir. Düzenleme için öngörülen tarih olan 2023 ise daha erkene çekilebilir. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@