EYT'lilere AK Parti Müjdesi! Emeklilik Geliyor Dedi EYT Düzenlemesine Tarihi Verdi

AK Parti kaynaklarından elde edildiği iddia edilen bilgilere göre EYT düzenlemesi için düğmeye basıldı. Seçimlerden önceki dönemde EYT'lilere emeklilik yolu açılabilir. İşte o iddialar tümü..

Gündem 09.09.2021 - 15:42 09.09.2021 - 15:42 Mustafa KARAGÖZ

Çok uzun yıllardır emekli olmayı bekleyen emeklilikte yaşa takılanlar için yeni düzenlemeler gelebileceği öne sürüldü. Türkiye Gazetesi Yazarı Yücel Koç üst düzey yetkililerden edindiği bilgileri hem köşe yazısında hemde TGRT Haber bünyesinde açıkladı. 

EYT'LİLERE EMEKLİLİK MÜJDESİ

Türkiye Gazetesi Yazarı Yücel Koç  yapmış olduğu açıklamalarında ve yazılarında hükümetin eyt için düğmeye bastığını söyledi. Açıklamalarında hükümetin hem EYT'liler için emeklilik hemde düşük maaş alan emekliler için fazla prim ödemesinden kaynaklı maaş kaybına yönelik adımlar atılacağını söyledi. 

Uzun süredir gündemde olan EYT konusuna ilişkin önemli ifadeler kullanan Koç, 5,4 milyon kişinin prim süresini doldurduğu halde yaş sınırını beklediği için emekli olamadığını hatırlattı. Konunun uzun zamandır gündemde de olduğunu söyleyen Koç bu alanda düzenleme olacağını söyledi.

Koç’un üst düzey yetkililerden edindiği bilgiye göre, hükümet önümüzdeki 2023 seçimleri öncesinde  EYT sorununu çözecek.

Düzenleme kapsamında milyonlarca memurun aylık ücretleri ve emekli olduktan sonraki maaşları konusunda düzenlemeler olacak.

Bununla birlikte çalışan ikramiyelerini ilgilendiren bir çok adımın 2023 seçimleri öncesinde atılacağı ifade edildi.

Milyonlarca emeklinin beklediği düzenlemelerden olan intibak yasasının da hükümetin masasında olduğunu belirtildi. 

İŞTE O AÇIKLAMA 

Türkiye Gazetesi Yazarı Yücel Koç EYT düzenlemesine dair konuşmasında “2022 yılında emeklilere yönelik pek çok müjdenin olacağını söyleyebiliriz. Bugünden bu konuların masaya yatırıldığını ve vatandaşın taleplerinin yerine getirileceğini söyleyebiliriz. 1999 yılında Koalisyon Hükümeti tarafından alınan bu kararla mağdur olan vatandaşın nefes alması sağlanacak. Kanunlar normalde geriye dönük işlemez ama 99 yılında çıkarılan kanunda 5 milyon civarında insanın hakkı elinden alındı. Bu mağduriyetin 2023 seçimleri öncesinde giderileceğini söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@