Eyüpsultan İslambey Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 573 Hak Sahibi İle Uzlaşma Görüşmeleri Başladı

İstanbul'un Eyüpsultan ilçesinde İslambey Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında hak sahipleriyle uzlaşma görüşmelerine başlandı.

Eyüpsultan İslambey Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 573 Hak Sahibi İle Uzlaşma Görüşmeleri Başladı

İstanbul'un hemen hemen her yerinde bir kentsel dönüşüm projesi için hazırlık yapılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yönetiminde hazırlanan ve ilgili belediyelerle işbirliği halinde yürütülecek olan kentsel dönüşüm çalışmaları için hak sahipleri ile uzlaşma sağlandıktan sonra yıkım ve inşa faaliyetlerine geçiliyor.

İSLAMBEY KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNDE UZLAŞMALARA HIZ VERİLDİ

İstanbul'un Eyüpsultan ilçesinde İslambey Kentsel Dönüşüm projesi için hazırlıklar sürüyor. Dönüşümün başlayabilmesi için hak sahipleri ile uzlaşma sağlanması gerekiyor. Bundan dolayı da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Eyüpsultan Belediyesi işbirliği yaparak Kentsel Dönüşüm Ofisi'nin açılışı gerçekleştirildi. Burada İslambey bölgesindeki hak sahipleri ile uzlaşma görüşmeleri başladı.

40 DÖNÜMLÜK ALANDA 573 HAK SAHİBİ İLE UZLAŞMA ARANACAK

İslambey Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında hak sahipleri tespit çalışması ile jeolojik zemin etüt raporu tamamlandı. Ayrıca aynı projede kentsel tasarım çalışmalarına da son verildi. Tüm bu aşamaların ardından ise hak sahipleriyle uzlaşma aşamasına geçildi. Yaklaşık 40 dönümlük bir alanda yapılacak olan İslambey Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamındqa 573 hak sahibi ile anlaşma yapılması gerekiyor.

HAK SAHİPLERİNE TEBLİGATLAR GÖNDERİLDİ

Eyüpsultan Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürü Evren Oran çalışmalardaki son durumu açıklayarak, “Hak sahibi vatandaşlarımızın evlerine tebligatlar gönderdik. Bununla da yetinmedik mesajlar göndererek de bilgi verdik. Randevu sistemiyle de görüşmelerimizi yapmaya başladık. Biz bu görüşmelerde hak sahibi vatandaşlarımıza mülklerinin mevcut değerleriniproje değerine oranlayarak bir teklif sunuyoruz.

Vatandaşlarımız kendilerine sunmuş olduğumuz bu teklifi değerlendirip karar veriyorlar. Anlaşma sağlanması yönünde karar verildiğinde muvafakatname senedi imzalıyorlar. Bu anlaşmalar tamamıyla sağladıktan sonra sorunsuz bir şekilde bir sonraki aşamaya geçeceğiz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile bu projeyi hızlı bir şekilde hayata geçirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

UZLAŞMA GÖRÜŞMELERİ 1,5 AY DEVAM EDECEK

İstanbul Eyüpsultan ilçesinde İslambey Caddesi'nde açılan Kentsel Dönüşüm Ofisi'nde 573 hak sahibi vatandaşla görüşmeler yapılacak. Burada gerçekleştirilecek olan görüşmelerde Eyüpsultan Belediyesi tarafından vatandaşlara teklifler sunulacak. Yaklaşık bir buçuk ay boyunca açık kalacak olan Kentsel Dönüşüm Ofisi'nde hak sahipleriyle randevu usulüyle görüşme gerçekleştirilecek. Bu görüşmelerin hafta içi günlerinde saat 10:00 ile 16:00 arasında yapılacağı bildirildi.

SONRAKİ HABER