Ezgi Mola'dan kiracılarına zam jesti: Birbirimize destek olmamız gerekiyor!

Ev sahipleri kiralara fahiş zamlar yaparken ünlü oyuncu Ezgi Mola, bunu tercih etmeyip kiracılarına destek oldu. Ezgi Mola'nın bu hareketi takdir edildi.

Emlak Magazin 15.05.2022 - 17:19 15.05.2022 - 17:19 Büşra Uluşen

Masumlar Apartmanı dizindeki rolü ile adından söz ettiren ünlü oyuncu Ezgi Mola, pandemi döneminde kiracılarına destek çıkarak kira almamasıyla takdir edilmişti. Ünlü oyuncu, son dönemde artan kira fiyatları ve hayat pahalılığına karşı kiracıları için yeni bir jest yaptı. 

Pandemide kira almayarak takdir toplamıştı

Bir mekan çıkışında gazeteciler ile konuşan Ezgi Mola, kira konusuna kısaca değindi. Daha önce pandemi döneminde birçok kişinin işsiz kalması ve ekonomik açıdan zorlanması nedeniyle kiracılarından bir süre kira almadığı ortaya çıkan Mola, şimdi de kiracılarına destek olmaya devam ediyor. 

Herkes ara zam isterken o jest yaptı

Kira fiyatlarının başını alıp gittiği bir dönemde kiracılarının üzerinden desteğini esirgemeyen 39 yaşındaki oyuncu, birçok ev sahibi kiralara fahiş zam yapıp ara zamlar talep ederken kiralara çok küçük bir zam yaptığını açıkladı. Basın mensuplarının konuyla ilgili sorularını yanıtlayan ünlü oyuncu, '' Olması gerektiğine inandığım şeyi yaptım. Böyle dönemlerde birbirimize destek olmamız gerekiyor '' ifadelerini kullandı. 

ezgi mola kiracı

Ezgi Mola'nın kiracılarına gösterdiği hassasiyet '' Keşke benim ev sahibim de böyle olsa '' dedirtti. 

Öte yandan günümüzde birçok ev sahibi, yasal artış oranının dışına çıkarak kiracılarına baskı uyguluyor, zammın kabul edilmemesi durumunda ise evden çıkarmakla tehdit ediyor. Ünlü isimlerin bu tarz davranışları ise toplum tarafından takdir topluyor. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@