Fabrika Çıkışlı 2. El Araba Geliyor! Sıfır Araç Firmaları İkinci El Pazarına Giriyor

Araç fiyatlarında yaşanan yükseliş tüm hızı ile devam ederken fiyatlar nedeni ile satışta zorlanan sıfır araç firmaları, fabrika çıkışlı ikinci el araç pazarına yöneliyor.

Finans 05.06.2022 - 17:00 05.06.2022 - 17:00 Gülcan Özer

Tüm dünya genelinde araç fiyatları büyük bir hızla yükselirken, yaşanan yükselişin etkisi ile sıfır araç piyasasındaki daralma otomotiv üreticilerini alternatif çözümler üretmeye itiyor. Bu yöntemlerden biride fabrika çıkışlı ikinci el araçlar olarak öne çıktı. 

Konu hakkında bir son dakika açıklaması da Renault Group Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Hakan Doğu tarafından yapıldı. Doğu, Renault Grup olarak yenilenmiş araç olarak anılan fabrika çıkışlı 2. el araç satışına başlayacaklarını duyurdu. 

FABRİKA ÇIKIŞLI İKİNCİ EL ARAÇ SATIŞI VATANDAŞA NE SAĞLAR?

Automechanika Istanbul fuarına katılan Renault Group Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Hakan Doğu burada önemli açıklamalarda bulundu. Doğu yapmış olduğu konuşmasında "Şu anda bunun üzerinde çalışıyoruz. Fransa'da 'Refactory' dediğimiz sistemle araçları yenileyip yine fabrika garantisiyle tekrardan satmak anlamına geliyor. Son aşamalara geldik, inşallah onu Türkiye'de lanse ederiz" diyerek yenileme pazarındaki sanayilerinin son derece güçlü olduğunu dile getirdi. 

Şu anda ikinci el araç piyasasında büyük bir tedarik sorunu olduğunu belirten Doğu, açmak için doğru zaman mı sorusuna yanıt aradıklarını, tedarik sorunu yaşamayacaklarına kanaat getirmeleri durumunda ise sistemi hayata geçireceklerini söyledi. Bu sistem sayesinde vatandaşlar yenilenmiş, güvenilir, sağlam 2. el araba alma imkanı elde edecekler. Sıfır araca fiyatları nedeni ile ulaşamayan kişiler, daha ucuza satılan ikinci el araçlara fabrika güvencesi ve ünlü markaların garantisi altında ulaşmış olacaklar. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@