Facebook CEO'su Mark Zuckerberg Tam Bir Emlak Canavarı Çıktı

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Mark Zuckerberg sade yaşantısı ile takdir toplarken Facebook kurucusu ünlü dahinin tam bir emlak yatırımı çılgını olduğu ortaya çıktı. En zengin teknoloji patronları arasında yer alan ünlü ismin emlak yatırımları dikkat çekti.

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg Tam Bir Emlak Canavarı Çıktı

Genç yaşında elde ettiği başarılar ile adından söz ettiren Facebook CEO'su Mark Zuckerberg servetini de katlarken adını dünyanın en zengin isimleri arasına yazdırmayı başarmıştı. İlk olarak Facebook'u kuran ardından başarılı yatırımlar yaparak önce İnstagram'ı ardından da WhatsApp'ı satın alan Zuckerberg teknoloji yatırımları ile servetini katlamıştı.

2020 senesinde kişisel serveti 110 milyon dolar sınırını aşan Zuckerberg eşi ve iki kızı ile mütevazı bir hayat sürse de ortaya çıkan emlak yatırımları ile dudak uçuklattı.

FACEBOOK KURUCUSU TAM BİR EMLAK ÇILGINI ÇIKTI!

Özellikle de sade kıyafetleri, gösterişten uzak yaşam tarzı ile herkes tarafından takdir edilen Mark Zuckerberg'in konu emlak yatırımı olunca kesenin ağzını açmaktan kaçınmadığı ortaya çıktı. Facebook'u kurduktan yaklaşık 8 sene sonra New York borsasına giriş yaparak oldukça cesur bir imza atan Zuckerberg kişisel servetinin büyük bir bölümünü elinde bulundurduğu yüzde 13 oranındaki Facebook hissesinden elde etti.

2011 yılının Mayıs ayında 7 milyon dolar ödeyerek 5 bin metrekare büyüklüğe sahip bir ev satın alan Zuckerberg ardından evine komşu konumda olan diğer evleri satın almak için ödediği 30 milyon dolarlık harcamaları ile gündeme gelmişti.

San Francisco’nun Mission Bölgesi’nde de yine büyüklüğü 5 bin 500 metrekare olan dev bir ev alan Mark Zuckerberg'in bu eve sera ve fırın eklemek için 1 milyon dolar harcama yapması magazin basınına sık sık konu olmuştu. Gölü’nde 2 göl kenarı ev için 59 milyon dolar ödeyen ünlü isim Kauai adasındaki iki mülkü ile Pasifik Okyanusuna kadar uzandı.