Facebook, İnstagram Ve Whatsapp Çöktü Mü, Neden Erişilemiyor, Ne Zaman Düzelir?

Yaygın kullanılan sosyal medya platformları Facebook, İnstagram ve Whatsapp erişim sorunu yaşamaya başladı.  Facebook ve Whatsapp çöktü mü, ne zaman düzelecek? 

Teknoloji 04.10.2021 - 19:13 04.10.2021 - 19:21 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de milyonlarca insanın kullandığı sosyal medya platformları  Facebook, İnstagram ve Whatsapp için erişim sorunu şikayetleri başladı. Kullanjıcılar  Facebook, İnstagramve Whatsapp hesaplarından paylaşım yapamayınca bu konuda araştırma yapmaya başladılar.  Facebook, İnstagram ve Whatsapp çöktü mü?  Facebook, İnstagram ve Whatsapp ne zaman düzelecek?  Facebook, İnstagram ve Whatsapp uygulamaları neden çalışmıyor?

FACEBOOK ÇÖKTÜ MÜ?

Milyonlarca kullanıcı Facebook üzerinden paylaşım yapmaya çalıştıklarında hata mesajları almaya başladılar. Peki Facebook çöktü mü? Şu ana kadar yapılan açıklamalara göre Facebook uygulamasında erişim sorunu yaşandığı doğrulandı. Meydana gelen teknik hata nedeniyle Facebook kullanıcıları paylaşım yapamıyorlar. Ayrıca Facebook'a erişim de kapandı. Bunun sebebi araştırılırken şu ana kadar kurumsal bir açıklama yapılmadı.

İNSTAGRAM NEDEN ÇÖKTÜ?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisinin de İnstagram olduğu biliniyor. Ancak bu sosyal medya platformuna da kullanıclar erişemiyorlar. Yaşanan erişim sorununun nedeni merak ediliyor. Bunun bir saldırı mı yoksa teknik bir hata sonucu mu olduğu tartışma yarattı. İnstagram neden açılmıyor? Bu konuda henüz bir bilgilendirmede bulunulmadı. Bundan dolayı Instagram'ın çöküş nedeni hakkında kimse yeterli bilgiye sahip değil. 

WHATSAPP NEDEN ÇÖKTÜ?

Dünyanın en yaygın kullanılan enlık mesajlaşma platformu olan Whatsapp'a ulaşmaya çalışanlar bir türlü erişim sağlayamadılar. Bunun üzerine internet bağlantılarını sorgulayan kullanıcılar kısa bir süre içerisinde sorunun kendilerinden değ*il Whatsapp'tan kaynaklandığını anladılar. Whatsapp şu anda kullanıcılara hizmet veremiyor. Dolayısıyla insanların Whatsapp üzerinden mesajlaşmaları da kesildi. Yaşnan teknik hataya ilişkin ise şu ana kadar henüz bir açıklama yapılmadı.

FACEBOOK VE WHATSAAP NE ZAMAN DÜZELİR?

Aynı şirketin uygulamaları olan  Facebook, Instagram ve Whatsapp üzerinde yaşanan erişim sorunlarının ne zaman düzeleceği merak konusu oldu. Bunun için şu ana kadar yapılan herhangi bir açıklama bulunmuyor. Ancak iki uygulamanın da teknik eki,plerinin konu üzerinden çalıştıkları bilgisi gayriresmi olarak açıklandı. Buna karşın  Facebook, İnstagram ve Whatsapp uygulamalarına erişimin ne zaman sağlanabileceğine dair açıklama henüz yapılmadı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@