Fahrettin Altay-Narlıdere Metrosu İstasyon İnşaatı Başladı! Ne Zaman Açılacak, Son Durum Ne?

İzmir metro hattı projeleri arasında yer alan Fahrettin Altay-Narlıdere Metrosu için istasyon inşaatı çalışmaları başladı. Peki, Fahrettin Altay-Narlıdere Metrosu ne zaman açılacak, son durum ne?

Emlak Haberleri 01.11.2021 - 12:54 01.11.2021 - 12:54 Gülcan Özer

Ulaşımda yaşanan trafik sorununu çözmek adına büyük önem taşıyan metro hattı projeleri üzerinde çalışmalar tüm hızı ile devam ederken bir son dakika açıklaması da Fahrettin Altay - Narlıdere Metrosu hakkında yapıldı. İzmir'in en önemli metro projeleri arasında gösterilen hatta son durum açıklandı. 

Yapılan açıklama ile Fahrettin Altay - Narlıdere Metro hattı projesi için toplam tamamlanma oranı yüzde 82 olarak ilan edilirken istasyon inşaatı çalışmalarına geçildii duyuruldu. Fahrettin Altay'dan Narlıdere'ye uzanan metro hattında tünelde sona yaklaşıldı. Tünel kazıları tamamlanan projede 7 istasyonda çalışmalara hız verildi. 

FAHRETTİN ALTAY - NARLIDERE METRO HATTI GÜZERGAHI VE DURAKLARI LİSTESİ! 

Toplamda 7 duraktan oluşacak olan Fahrettin Altay - Narlıdere Metro hattı projesi üzerinde hummalı çalışmalar sürerken Balçova durağından başlayacak olan ilk hatta son durak Kaymakamlık durağı olarak planlandı. 

1- Balçova

2- Çağdaş

3- Dokuz Eylül Üniversitesi Hastane

4- Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF)

5- Narlıder

6- Siteler

7- Kaymakamlık

fahrettin altay narlıdere metrosu

FAHRETTİN ALTAY - BALÇOVA -  NARLIDERE METROSU NE ZAMAN BİTECEK, SON DURUM NE?

Metro hattının son durumu hakkında açıklamalarda bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistemler Dairesi Başkanı Mehmet Ergenekon projede ilk çalışmaların 2018 senesinde başladığını belirterek “Şehitlik İstasyonu'nun kaba inşaatı 2 ay içinde tamamlanacak. Şu an 4 tane istasyonumuzda kazıları ve iksa sistemleri tamamlandı. Bunların inşaatlarına başlayacağız. 4 istasyonumuzun inşaatlarını önümüzdeki yılın ortalarına doğru tamamlamayı hedefliyoruz. Arkasından ince işlerimiz ve elektromekanik işlerimiz başlayacak. Hedefimiz Cumhuriyetin 100. yılında 2023'te metroyu vatandaşlarımızın kullanımına açmak” diyerek yeni metro hattını 2023 senesine kadar İzmirlilerin kullanımına açmayı hedeflediklerini söyledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@