Fahrettin Altun Göçmen Konusunda Yerel Medya Kuruluşlarına Talimat Verdi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yerel Medya Çalıştayında yerel medya kuruluşlarına seslenerek göçmen talimatı verdi. Göçmenler ile ilgili olumlu yanların da ekranlarda gösterilmesine dikkat çekti.

Gündem 12.05.2022 - 10:23 12.05.2022 - 15:50 Gülşah Konuk Akın

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Ankara'da düzenlenen Yerel Medya Çalıştayına katıldı. Burada yaptığı konuşmada, bir süredir Türkiye'nin ve siyasilerin gündeminden düşmeyen göçmen tartışmalarına ilişkin de açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'mazlumları katillerin eline teslim etmeyeceğiz' açıklamasını hatırlatan Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 10 yıldır verdiği mücadeleye dikkat çekti. 

GÜVENLİ BÖLGELERE 500 BİN SURİYELİ GERİ DÖNDÜ

Güvenli bölgelere şimdiye kadar 500 bin Suriyelinin geri dönmesinin sağlandığını söyleyen Altun: “Bu sayıyı güvenli, gönüllü ve onurlu geri dönüşlerle artıracak çalışmaları da sürdürüyoruz. Biz inanıyoruz ki milletimizin kalbinde geçmişten bugüne kök salan 'merhamet' adlı bir çınar var. Zira bu milletin toplumsal genlerinde ırkçılık ve nefret hiçbir zaman yer bulamamıştır” ifadelerini kullandı. 

fahrettin-altun-göçmen-açıklaması

Konuya ilişkin yerel medya kuruşlarına da seslenen Altun, göçmenler ile vatandaşların uyum içinde yaşadığına dair haberlerin daha fazla ekranlara gelmesi gerektiğine dikkat çekti. Devletin göç konusunu tüm kurumlar ile yakından takip ettiğini, gereken tedbirlerini uygulandığını, bu konuda herhangi bir düzensizliğe asla izin verilmediğini, illerdeki medya mensuplarının göçmenler ile vatandaşların uyum içinde yaşadıkları daha fazla göstermeleri gerektiğini söyledi. 

HAKİKATİ SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Dezenformasyonla mücadeleye değinen Altun, İletişim Başkanlığı'nın gerçek bilgiler ile sağlıklı kamuoyu oluşmasına katkı sağlayan basın mensuplarının her zaman yanında olacaklarını söyleyerek yayın yönetmeninden editöre, kameramandan muhabirine, sesçiden ışıkçıya, foto muhabirinden yazı işlerine her kademedeki medya çalışanının önemli ve değerli olduğunu belirtti.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@