Fahri Korutürk Mahallesi Ankara'da İstinat Duvarı Çöktü, 2 Bina Boşaltıldı!

Ankara'da Fahri Korutürk Mahallesi'nde yer alan istinat duvarı çöktü, 2 bina yaşanan çökme olayının ardından tedbir amacı ile boşaltıldı.

Gündem 18.01.2019 - 08:51 15.07.2021 - 00:17 Serhat Karaman

Ankara'da Fahri Korutürk Mahallesi'nde yer alan istinat duvarı çöktü, 2 bina yaşanan çökme olayının ardından tedbir amacı ile boşaltıldı.

Ankara Mamak Fahri Korutürk Mahallesi sınırları içerisinde yer alan iki bina yaşanan çökme sonrasında tedbir amaçlı boşaltıldı. Binaya komşu olan istinat duvarında dün saat 16:00 itibari ile çatlaklar oluşmaya başladı. Çatlaklar saatler ilerledikçe büyürken saat 20:00 sularında korkulan oldu ve istinat duvarı çöktü. Ekipler Güvenlik Amacı İle 2 Binayı Boşalttı! Demirören Haber Ajansı tarafından yapılan habere göre istinat duvarında yaşanan çökme sonrasında boşaltılan binalarda da zemin kayması tespit edildi. Hemen harekete geçen ekipler, kaymanın yaşandığı bina ile bitişiğindeki binadaki vatandaşların tahliye edilmesini sağladı.İki binadaki vatandaşların ve otoparktaki araçların olay yerinden uzaklaştırılmasının ardından, toprak kayması meydana geldi. Toprak kayması sonucu zemini boşalan binanın istinat duvarı yaklaşık 10 metre yükseklikten bitişikteki aparmanın üzerine devrildi. Yan binadaki bir dairenin balkonu ve dış duvarı, üzerine yıkılan istinat duvarı nedeniyle çöktü.Binadaki çatların fark edilmesinin ardından yetkililere haber verdiklerini aktaran Hasan Gündoğar, "Ben çarşıya gitmiştim, baktım arkadaşlar burada bakışıp duruyorlar. Duvarların çatladığını söylediler. Saat 16.00-17.00 aralarıydı. Belediye geldi, muhtarı aradık.Saat 20.00 sıralarında da çöktü. Öncesinde binaları boşatmıştık. İki binada da ortalama 50 daire var. Binalar boşaltıldı, otoparktaki araçlar çekildi, bir saat sonra da duvar çöktü. 2014 yılında yapılmış, üstteki bina, burası da en fazla 10 yıllık bir binadır" açıklamasında bulundu. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@