Faiz Açıklamasını Alkışlamamıştı! Maliye Bakanı Elvan İstifa Mı Ediyor?

Merkez Bankası'nın faiz kararı kapsamında Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan'ın istifa edeceği iddia edildi. Cumhuriyet'te yer alan haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri hatırlatıldı.

Gündem 18.11.2021 - 09:59 18.11.2021 - 10:00 Mustafa KARAGÖZ

Merkez Bankası'nın faiz indirimi konusunda uyguladığı politika kapsamında Hazine ve Maliye Bakanlığı makamında bulunan Lütfü Elvan'ın istifasına ilişkin yeni bir iddia gündeme geldi. 

LÜTFÜ ELVAN İSTİFA MI EDECEK?

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan'ın istifasına dair iddialar Cumhuriyet Gazetesi'nde yer aldı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son faiz açıklamasında kullanmış olduğu yüksek faizi savunanlarla birlikte yürümem cümlesinin hatırlatıldığı haberde Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan'ın istifa edeceği öne sürüldü.

ERDOĞAN'I ALKIŞLAMADI İDDİASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan faiz konusunda yapmış olduğu konuşmasında "Bu mücadelede beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar, kusura bakmasınlar. Bu yolda ben, faizi savunanla beraber olamam, olmam. Bu görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim" ifadelerini kullanmıştı. 

Haberde bu ifadelerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alkış tutulduğu ancak Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan'ın bu sırada alkışlamadığı iddia edildi. 

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberinde ayrıca, AK Parti Gurp Toplantısı sonrası Maliye Bakanı Elvan'ın meclisten ilk çıkan isimlerden biri olduğu da aktarıldı. Gündeme gelen iddialarda ise Hazine ve Maliye Bakanı Elvan'ın en kısa sürede ve en uygun zamanda bulunduğu görevinden istifa edebileceği aktarıldı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@