Faiz Düşüyor, Kredi Taksit Tutarı Azalıyor! İş Bankası'ndan 5 Farklı Konut Kredisi Kampanyası

Ev sahibi olmak isteyenlere İş Bankası tarafından çok seçenekli konut kredisi kampanyası kapsamında ev kredisi verilmeye devam ediliyor. 

Finans 25.07.2021 - 12:30 25.07.2021 - 15:39 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar bankaların ev kredisi kampanyalarını araştırmaya devam ediyorlar. Kapsamlı bir konut kredisi kampanyası düzenleyen İş Bankası müşterilerinin bütçelerine göre uygun imkanlarla ev finansmanı veriyor. 

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Konut satın alırtken finansman desteğine ihtiyaç duyan müşteriler kendilerine en uygun imkanlarla konut kredisi veren bankaları araştırıyorolar. Şu anda bankacılık piyasasında en cazip imkanlı konut kredisi kampanyalarından birisine de İş Bankası imza attı.

İş Bankası'nın açıkladığı konut kredisi kampanyasına göre her müşterinin bütçesine özel bir konut kredisi imkanı bulunuyor. Standart konut kredisi şartlarının yanında bütçeye ve gelire göre şekillenen konut kredisi ile insanların ev sahibi olmaları daha da kolaylaştırıldı. 

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ ÇEŞİTLERİ

İş Bankası'nın yaptığı son konut kredisi kampanyası açıklamasına göre konut kredileri ödeme planlamasına göre kendi aralarında gruplara ayrıldı. Bu şekilde farklı konut kredisi kampanyaları ortaya çıkarken müşteriler geniş bir seçenek imkanına kavuştular. İşte İş Bankası'nın konut kredisi çeşitleri:

İndirimli Konut Kredisi

İş Bankası tarafından müşterilere indirimli konut kredisi veriliyor. Bu kampanya ile müşteriler konut kredisi faizlerini indirebiliyorlar. Yapılması gereken ise toplam kredi faizinin bir kısmının katkı payı olarak peşin ödenmesi. Bunu yapan müşteriler konut kredisini indirimli faiz oranı ile kullanıyorlar. 

Eşit Anapara Ödemeli Konut Kredisi 

Müşteriler konut kredisi çekerken her ayın taksitinde eşit ana para ödemesi yapmayı tercih edebilirler. Bu şekilde toplamda ödenmesi gereken faiz tutarı azaltılabiliyor. Böylelikle daha az maliyetli konut kredisi kullanılmış oluyor. 

Düşük Taksitlerle Başlayan Konut Kredisi

İş Bankası'nın bir diğer çeşit konut kredisi düşük taksitlerle başlayan konut kredisi oldu. Bu kampanya ile çekilen konut kredisinde taksitler düşük miktarlı başlar. İlerleyen vade süresince taksit artırımlarıo gerçekleşir. 

Yüksek Taksitlerle Başlayan Konut Kredisi 

Bu krediyi kullanarak ev sahibi olmak isteyen müşteriler İş Bankası'na olan kredi borçlarını yüksek taksitlerle ödemeye başlarlar. İlerleyen vade süresinde ise kredi taksitleri düşmeye başlar. Bu şekilde kredinin son bölümünde müşteriler daha düşük taksitlerle ödeme yapmış olurlar. 

Balon Ödemeli Konut Kredisi 

Konut kredisi çeken müşteriler kendilerinin belirledikleri dönemlerde toplu ödemeler yapabilirler. Bu şekilde kredi taksitleri bir miktar düşürülebilir ve kredi geri ödemeleri daha kolay yapılabilir. 

İŞ BANKASI 100 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

iş bankası konut kredisi hesaplama-1

İş Bankası'ndan konut kredisi kullanan müşterilere standart konut kredisinde aylık yüzde 1,41 oranında kredi faizi uygulanıyor. 

120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 1.732 TL kredi taksiti ödüyorlar. 

Ödemeler tamamlanıp vade sonuna gelindiğinde ise İş Bankası müşterileri bankaya toplamda 207.949 TL ödeme yapmış oluyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@