Faiz Endişesi ve FED Baskısı Altını Zayıflattı! Gram Altın, Çeyrek Altının Fiyatı Bugün Ne Kadar, Kaç TL?

Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken yaşanan süreçte son 6 ayın en kötü kapanışı ile geride bıraktığımız hafta sonlandırılmıştı. 31 Ocak, çeyrek altın fiyatları listesi!

Faiz Endişesi ve FED Baskısı Altını Zayıflattı! Gram Altın, Çeyrek Altının Fiyatı Bugün Ne Kadar, Kaç TL?

Altın fiyatları piyasada yaşanan dalgalanma nedeni ile çalkantılı seyrini sürdürürken özellikle gram altının fiyatı sert iniş çıkışlarla yatırımcısını tereddütte bırakmaya devam ediyor. FED Başkanı Powell tarafından yapılan açıklama ve Amerikan Merkez Bankası'nın Ocak ayı faiz kararı sonrası yine büyük bir dalgalanma yaşayan altında gözler yeni haftaya çevrildi.

Yeni haftada piyasalar hem açıklanacak ekonomik verileri, hem yaşanan jeopolitik riskleri hem de gelişmeleri yakından takip edecek. Financial Times'a konuşan Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic FED'in enflasyonu kontrol altına almak için bir sonraki toplantıda 50 baz puan faiz artırımı yapabileceğini belirtirken FED Başkanı Powell ise "Faizleri artırma ya da artırmama kararını Mart toplantısında vereceğiz. Faizi, Mart toplantısında artırma niyetindeyiz. Bunu yapmak için koşullar uygun, riskleri gözlemliyoruz” demişti.

31 OCAK 2022 ALTIN FİYATLARI LİSTESİ! BUGÜN 1 GRAM ALTIN KAÇ TL, ÇEYREK ALTININ FİYATI NE KADAR OLDU?

Yaşanan dalgalanma sonrasında altın fiyatları için yeni haftanın ilk açılış fiyatları geldi. Gram altın güne yaşanan düşüşü fırsata çevirmek isteyen yatırımcılardan gelen tepki alımları ile yükselişle başladı. Gram altın zayıfta olsa bir yükseliş yaşarken gram altın alış fiyatı 778.45 TL ve satış fiyatı 778,57 TL ile yeni güne hafif yükseliş yönlü başladı.

altın fiyatları listesi 31 ocka

Çeyrek altının fiyatı alış 1.260 TL ve satış 1.293 TL olurken 22 ayar altının alış fiyatı 704,64 TL ve 22 ayar altın satış fiyatı ise 732,76 TL oldu.