Faiz İndiriminin Ardından Bankalar Hareketlendi! İşte Banka Banka İhtiyaç Kredisi Güncel Faiz Ve Taksit Hesaplamaları

Merkez Bankası'nın faiz indiriminin ardından bankaların ihtiyaç kredisi güncel faizleri merak ediliyor. Hangi banka yüzde kaç faizle ihtiyaç kredisi veriyor? 15 Bin TL ihtiyaç kredisinin maliyetleri.

Finans 18.11.2021 - 20:19 18.11.2021 - 20:19 Engin Uzunoğlu

Türkiye ekonomisinin haftalardır beklediği rakam bugün açıklandı. Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu (PPK) toplantısından 100 baz puan faiz indirimi kararı çıktı ve politika faizi yüzde 16'dan yüzde 15'e düşürüldü. Yaşanan ekonomik daralmadan dolayı da vatandaşlar ihtiyaç kredisi faizlerinin bu son gelişmeden ne yönde etkileneceğini merak etmeye başladılar. 

MERKEZ BANKASI FAİZ İNDİRİMİ İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZLERİNİ DÜŞÜRÜR MÜ?

Merkez Bankası'nın faiz indirimi yapmasının ardından ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler kredi faizlerinde de bir faiz indirimi yapılıp yapılmayacağını merak ediyorlar. Ancak ihtiyaç kredisi faizlerinde şu ana kadar herhangi bir değişiklik meydana gelmedi. Piyasa kaynaklarından gelen bilgiler ise faiz indirimi bekleyenleri üzecek cinsten oldu. Merkez Bankası'nın faiz indirimleri piyasaya ile örtüşmediği gerekçesiyle ihtiyaç kredisi faizlerinde indirim yapılmayacağı iddia edildi. 

DÜŞÜK MALİYETLERLE İHTİYAÇ KREDİSİ VEREN BANKALAR!

Türkiye'de bazı bankalar ihtiyaç kredisi faizlerini piyasa ortalamasının altında tutmaya devam ediyorlar. Bu bankaların son güncel faizleri de merak ediliyor. İhtiyaç kredisi kullanmak isteyenler hangi bankalarda en uygun faizleri bulabiliyorlar. İşte banka banka ihtiyaç kredisi faizleri ve 15 Bin TL'Lik ihtiyaç kredisinin taksit hesaplamaları...

ZİRAAT BANKASI 15 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Ziraat bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenlere aylık yüzde 1,55 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 15 Bin TL ihtiyaç kredisi çekmek için Ziraat Bankası'nı tercih edenler bankaya her ay 575 TL kredi taksit ödemesi gerçekleştiriyorlar. 

ziraat bankası 15 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama

İŞ BANKASI 15 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere aylık yüzde 1,60 kredi faizi uygulandığı bildirildi. 36 ay vadeli 15 Bin TL ihtiyaç kredisi çekilmesi durumunda müşteriler bankaya her ay 580 TL kredi taksiti ödeyecekler. Bu şartlarda kullanılan ihtiyaç kredisinin toplam maliyetinin ise 20.914 TL olduğu belirtildi. 

iş bankası 15 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama

QNB FİNANSBANK 15 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

QNB Finansbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterlere banka tarafından aylık yüzde 1,36 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 15 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 554 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredi için müşterilerin ödemeleri gereken toplam maliyet ise 19.954 TL oluyor. 

finansbank 15 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama

ING BANK 15 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

ING Bank'ın ihtiyaç kredisi aylık faiz oranının yüzde 1,35 olduğu açıklandı. 36 ay vadeli 15 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay kredi taksiti olarak 553 TL ödeme yapıyorlar. Bu kredinin toplam maliyetinin ise 19.914 TL olduğu açıklandı. 

ing bank 15 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama-1

Bu bankalar dışında TEB aylık yüzde 1,59 faizle, Halkbank aylık yüzde 1,63 faizle, Garanti BBVA aylık yüzde 1,86 faizle, Yapı Kredi Bankası aylık yüzde 1,89 faizle, Akbank aylık yüzde 1,90 faizle ve Denizbank da aylık yüzde 1,94 faizle müşterilerine ihtiyaç kredisi veriyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@