Faiz Kararı Merkez Bankası'ndan Değil QNB Finansbank'tan Geldi! İhtiyaç Kredisi Yeni Faizi İle 30 Bin TL Kredi Hesaplama

Merkez Bankası'dan faiz indirimi kararı beklenirken QNB Finansbank'tan faiz artırımı geldi. QNB Finansbank ihtiyaç kredisi faizinde artırım yaptı. QNB Finansbank ihtiyaç kredisi maliyetleri...

Finans 14.12.2021 - 18:10 14.12.2021 - 18:10 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar çok ciddi maliyetler ile karşılaşmaya devam ediyorlar. Bankalar ihtiyaç kredisi faizlerinde sürekli arttırım yolunda bir politika takip ederken vatandaşlar ise düştükleri nakit sıkıntılarına en ucuz şekilde çözüm üretmek istiyorlar. Ancak Türk lirasının değer kayıpları sonucun güvenin iyice ortadan kalkması ile bankalar ihtiyaç kredisi vermeyi pek tercih etmiyorlar. Bundan dolayı da müşterilere yüksek maliyetler çıkarıyorlar. İhtiyaç kredisi faizleri için artırım yapan bankalar kervanına QNB Finansbank da katıldı.

QNB FİNANSBANK İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI FAİZ ORANI DEĞİŞTİ

QNb Finansbank'ın Türkiye'de bankalar arasında ihtiyaç kredisi ürününde çok farklı bir önemi bulunuyor. Uzun bir süredir en düşük faizli ihtiyaç kredisini veren banka unvanını taşıyan QNB Finansbank yine bu özelliğini devam ettiriyor. Ancak ihtiyaç kredisi faizinde artırım yapıldı. QNB Finansbank aylık yüzde 1,49 faizle ihtiyaç kredisi veriyordu. Bugün yapılan faiz güncellemesi ile ihtiyaç kredisi faizi QNB Finansbank'ta aylık yüzde 1,54'e yükseltildi. Şu anda bankalar arasından en düşük faizli ihtiyaç kredisi veren banka yine QNB Finansbank oldu ama daha yüksek bir faiz ile bu özelliğini sürdürüyor.

QNB FİNANSBANK İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASININ AVANTAJLARI NELERDİR?

İhtiyaç kredisi kullanmak için QNB Finansbank'ı tercih eden müşteriler çeşitli avantajlı seçeneklere de sahip olabiliyorlar. Dileyen müşteriler hem piyasaya göre düşük bir faiz oranı ile ihtiyaç kredisi kullanırken hem de kredi taksitlerini kredi vadesinin ilk 3 ayı için erteleyebiliyorlar. Bu ertelenen süre toplam kredi vadesinden düşürülürken müşteriler ilk ödemelerini 3 aylık sürenin ardından yaparak büyük bir ödeme güçlüğü içerisine kendilerini sokmuyorlar. 

24 AY VE 36 AY VADELERLE İHTİYAÇ KREDİLERİ

İhtiyaç kredisi kullanmak için QNB Finansbank'a başvuru yapan müşteriler kendilerine bazı sınırlamalar konulduğunu görebiliyorlar. Bu sınırlamalarda karar verici olan QNB Finansbank değil BDDK oluyor. Tüm bankalar da ihtiyaç kredisi verirken bu sınırlamalara uymak zorundalar. Bu kapsamda 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredileri için en fazla 36 ay vade ve 50 Bin TL'nin üzerindeki ihtiyaç kredileri için ise en fazla 24 ay vade yapılabiliyor. 

YENİ FAİZLE 30 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

qnb finansbank ihtiyaç kredisi maliyet hesaplaması-2

QNb Finansbank'ın ihtiyaç kredisi yeni faizi ile kredi hesaplamaları oldukça merak ediliyor. 36 ay vadeli 30 Bin TL ihtiyaç kredisi aylık yüzde 1,54 faizle hesaplandığında müşterilerin kredi taksitleri 1.148 TL oluyor. Bu kredinin toplam maliyetinin ise 41.344 TL olduğu belirtildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@