Faiz Ödemeden Ev Almayı Planlayanlar! Kamu Katılım Bankalarının Yeni Yıl Kampanyaları Belli Oldu

Katılım Bankaları üzerinden konut finansmanı kullanarak ev almak isteyenler için yeni yılın ilk oranları açıklandı. İşte 120 ay vadeli konut finansmanı Ocak 2022 kar payı oranları.

Finans 30.12.2021 - 17:58 30.12.2021 - 17:58 Mustafa Karagöz

Faizsiz bankacılık sistemi kapsamında konut finansmanı kullanarak ev almak isteyenler için hem kamu katılım bankaları hem de özel katılım bankaları yılbaşı paketleri hazırladılar. Bankaların yeni yıl paketlerinde oluşan rakamlar, yıllık maliyet oranları şöyle.

KATILIM BANKALARININ KONUT FİNANSMANI ÜRÜNLERİ OCAK 2022

Ocak ayı içerisinde konut finansmanı kullanarak ev almayı planlayanlar için en düşük kar payı oranları kamu katılım bankalarında. Emlak Katılım Bankası'da en düşük oranla finansman sağlayan bankalar arasında yer alıyor. Tüm bankalar müşterilerine 120 ay vade ve aylık kazanç durumuna göre ödeme planları oluşturuyorlar. Özel katılım bankalarında uygulanan vade farkı uygulaması kamu katılım bankalarında Ocak ayı başı itibariyle uygulanmıyor. 

Tüm bu genel bilgilerin ardından kamu katılım bankaları ile Emlak Katılım Bankası tarafından sunulan konut finansmanı ürünlerinde son rakamlar şu şekilde;

Ziraat Katılım Bankası Ocak 2022'de 120 ay vadeli konut finansmanı için yüzde 1.42 aylık kar payı uygulayacak. 

Vakıf Katılım Bankası'ndan konut finansmanı kullanacaklar olan müşteriler yüzde 1.53 kar payı ile finansmanlarını çekebilecekler. 

Emlak Katılım Bankası ise yeni konut finansmanı kapsamında yüzde 1.49 kar payı ile konut finansmanı veriyor. 

ÖZEL BANKALARIN KONUT FİNANSMAN PAKETİ

Konut finansmanını yukarıda yer alan bankalar üzerinden değilde diğer katılım bankalarından kullanmak isteyenler için sunulan güncel kar payı oranları da ilan edildi. 10 yıl vadeli konut finasmanı kullanacaklar için sunulan yeni oranlara dair liste aşağıda yer aldığı şekilde;

120 ay vadeli Türkiye Finans Katılım Bankası konut finansmanı yeni yıl kar payı oranı yüzde 2.01

120 ay vadeli Kuveyt Türk Katılım Bankası konut finansmanı yeni yıl kar payı oranı yüzde 1.84

120 ay vadeli Albaraka Türk Katılım Bankası konut finansmanı yeni yıl kar payı oranı yüzde 1.99

KATILIM BANKASI KONUT FİNANSMANI LİMİT ORANLARI 2022

2022 yılında katılım bankalarından konut finansmanı kullanarak ev almak isteyenler için bankalar yüzde 80 oranında konut finansmanı limiti sağlayacaklar. Müşteriler yüzde 20 peşinat ile istedikleri evi alabilecekler. 400.000 TL değerinde bir ev için müşteriler 80.000 TL peşinat ödeyip geriye kalan 320.000 TL'yi 120 ay vadeli konut finansmanı kullanabilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@